Zamknij
REKLAMA

Bytowska drogówka zachęca do noszenia odblasków

09.05, 20.09.2022 P.K
Skomentuj
REKLAMA

Bytowscy policjanci zachęcają do noszenia odblasków. Choć zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi mają obowiązek stosowania elementów odblaskowych w przypadku gdy poruszają się po zmierzchu po drodze znajdującej się poza obszarem zabudowanym, mundurowi namawiają do noszenia takich elementów również w mieście. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy coraz szybciej robi się ciemno, a widoczność nierzadko ograniczona jest przez padający deszcz.

- Element odblaskowy przy ubraniu zwiększa widoczność pieszego o kilkadziesiąt metrów. Dzięki temu kierowcy maja więcej czasu na reakcję i mogą bezpiecznie ominąć pieszego. Tu nie ma wątpliwości – odblaski ratują życie - komentuje st. sierż. Dawid Łaszcz oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Bytowscy policjanci zachęcają do noszenia elementów odblaskowych zarówno dzieci jak i młodzież, a także dorosłych. Funkcjonariusze namawiają, aby korzystać z odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w mieście, szczególnie w zbliżającym się okresie jesiennym kiedy widoczność będzie ograniczona przez mgły i padający deszcz.

[ZT]7507[/ZT]

Przepisy nakładają obowiązek korzystania z elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym, ale warto z nich korzystać cały czas. Każdy z nas bywa pieszym. Niezależnie od okoliczności zadbajmy o własne bezpieczeństwo i dajmy się zobaczyć na drodze.

[POGODA]1663657398705[/POGODA]

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%