Zamknij
REKLAMA

Nocny POŻAR sadzy w Nowych Hutach

Patryk Knapczyk Patryk Knapczyk 12.16, 01.12.2022 . Aktualizacja: 12.26, 01.12.2022
Skomentuj fot. OSP Tuchomie
REKLAMA

Wczorajszego wieczora (30 listopada), Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie zadysponował zastęp strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu do miejscowości Nowe Huty, gdzie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce działań gaśniczych, zadysponowani zostali również strażacy z JRG nr 1 z Komendy Powiatowej PSP w Bytowie oraz jednostka OSP z Nowych Hut.

Strażacy do zidentyfikowania miejsca pożaru wykorzystywali m.in. kamerę termowizyjną, a na zakończenie działań budynek sprawdzony został miernikiem wielogazowym, dzięki czemu mieszkańcy mogli wrócić do swojego domu.

- Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców, którzy zauważyli pożar i natychmiast poinformowali straż pożarną, przeprowadzona została sprawna akcja gaśnicza, która uniemożliwiła dalsze rozprzestrzenienie się ognia po drewnianej konstrukcji  - relacjonuje dh Damian Chamier Gliszczyński, Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu.

Funkcjonariusze apelują o sprawdzenie szczelności przewodów kominowych, systemu wentylacji oraz o ostrożne i odpowiedzialne obchodzenie się z ogniem. Nieprzestrzeganie zasad i przepisów przeciwpożarowych może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

[ZT]8013[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%