Zamknij
REKLAMA

ZŁODZIEJE rozbierają linię kolejową do Lipusza

19:49, 19.07.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Wiele mówi się o połączeniu kolejowym, pasażerskim dla Bytowa, w kierunku Lipusza. Inwestycja ta jest wciąż daleka od realizacji, a tymczasem linia zamiast być budowana, jest rozbierana. W ostatnim czasie w 3 miejscach doszło do kradzieży elementów torowiska. 

- Mieliśmy 3 zgłoszenia dotyczące linii kolejowej Bytów - Lipusz. Do kradzieży doszło prawdopodobnie w dłuższym okresie czasu. Na chwilę obecną nie ustaliliśmy sprawców, ale przypuszczamy, że te elementy zostały sprzedane na złomowisku - wyjaśnia Mariusz Grabowski, zastępca komendanta powiatowego policji w Bytowie. 

Precyzując, wyjaśnia on, że szyny w tamtych miejscach nie zostały skradzione, ale elementy metalowe z torowiska oraz podkłady. Zapewnia on, że policja robi wszystko, aby wykryć sprawców. Mundurowi podkreślają, że taka sytuacja w powiecie bytowskim wydarzyła się po raz pierwszy od dłuższego czasu. 

[ZT]4416[/ZT]

Co ważne, kradzieże te spowodowały unieruchomienie linii kolejowej, bo określone elementy muszą teraz zostać uzupełnione. Linia wykorzystywana jest obecnie do przewozów towarowych. 

Szukając skradzionych elementów policja przeszukuje złomowiska. Jeśli funkcjonariusze natrafią na którymś z nich na ślady ukradzionych elementów, właściciel takiego punktu skupu złomu może odpowiadać z artykułu Kodeksu Karnego, który mówi o paserstwie.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

StefanStefan

3 0

Złapać i zrobić porządne brazylijskie deskowanie. Poleżą z pół roku w gipsie to odechce się wszarzom złodziejstwa! 16:40, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%