Zamknij

AC i assistance na godziny - czy warto?

00:00, 10.03.2021 | materiały partnera

Zabezpieczenie się przed koniecznością samodzielnego organizowania pomocy drogowej czy pokrycia szkód jest bardzo dobrym pomysłem, szczególnie w sytuacji, gdy planujesz długi wyjazd. Z tego powodu na rynku pojawiają się różnorodne polisy pozwalające na ochronę interesów właściciela pojazdu. Kiedy AC i assistance na godziny się opłaca?

Czym jest AC i assistance na godziny?

AC i assistance na godziny to alternatywa dla standardowych umów, które podpisuje się na rok. Z taką inicjatywą jako pierwsza wyszła firma Aviva, tworząc usługę TERAZ. Dzięki niej można było wykupić ubezpieczenie AC i assistance na okres od 3 godzin do maksymalnie 30 dni. Obecnie ta oferta jest niedostępna, ale na rynku pojawiają się inne propozycje pozwalające na zabezpieczenie swoich interesów na znacznie krócej niż rok.

AC i assistance na godziny działało w takich sytuacjach, jak unieruchomienie pojazdu ze względu na awarię lub wypadek oraz kradzież samochodu. W skład oferty TERAZ od firmy Aviva wchodziły następujące usługi:

  • holowanie,
  • zapewnienie samochodu zastępczego,
  • naprawa na miejscu zdarzenia,
  • korepetycje dla dziecka,
  • organizacja kontynuacji podróży,
  • złomowanie pojazdu,
  • pomoc tłumacza,
  • parkowanie po wypadku lub awarii.

Obecnie dużą popularnością cieszy się mini AC i assistance krótkoterminowe. Takie polisy działają na nieco innej zasadzie niż pakiet TERAZ od Avivy, jednak pozwalają na zabezpieczenie się podczas dłuższych wyjazdów czy okresu, w którym intensywnie korzystasz z samochodu. Dostępne oferty znajdziesz i porównasz na takich stronach, jak https://rankomat.pl. Dzięki temu w łatwy sposób wybierzesz polisę, która spełni Twoje oczekiwania.

Nie wszystkie samochody mogą zostać objęte krótkoterminową ochroną. Z tego powodu warto korzystać z porównywarek, w których błyskawicznie zestawisz wszystkie oferty i wymagania poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Kiedy AC i assistance na godziny się opłaca?

AC i assistance na godziny na rankomat.pl jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku osób, które korzystają z samochodu jedynie raz na jakiś czas. Niektórzy kierowcy mają zbyt krótki staż by starać się o atrakcyjne zniżki, dlatego w takiej sytuacji zakupienie standardowej polisy okazuje się zupełnie nieopłacalne. Obecnie na rynku jest dostępnych kilka ofert mini AC. Takie ubezpieczenie ma okrojony zakres, ale pozwala na uzyskanie bezpłatnej pomocy w razie wypadku lub awarii przy znacznie mniejszej składce.

Wykupienie mini AC lub assistance krótkoterminowego to dobra opcja w sytuacji, gdy planujesz wyjazd, a na co dzień nie korzystasz z samochodu zbyt często. Podczas dłuższej jazdy może dojść do zdarzeń, w których będziesz potrzebować pomocy zewnętrznych firm. Jeśli wykupisz dodatkową ochronę, nie będziesz musiał dopłacać za podobne usługi. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre polisy obowiązują wyłącznie na terenie Polski. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto sprawdzić jej szczegóły.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%