Zamknij
REKLAMA

Rekordowa ilość spraw frankowych w sądach? Frankowicze bez hamulca

00:00, 24.05.2022 | materiał partnera

Zdawałoby się, iż sytuacja gospodarcza oraz podwyżki dotyczące już prawie wszystkich aspektów nie spowodują nazbyt dużego poruszenia w sądach powszechnych. Tymczasem sytuacja jest zupełnie odwrotna, bowiem niezależnie od tego, co dzieje się na świecie – Frankowicze w pierwszym kwartale bieżącego roku pobili rekord złożonych pozwów frankowych do sądów. Jak podają dane z 46 sądów okręgowych, zostało złożonych prawie 16 tys. nowych pozwów w sprawach frankowych. Jaka jest tego przyczyna?

Stabilne orzecznictwo w sprawach frankowych

Jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy mówić o pewnej szansie na wygrany spór z bankiem w przypadku wytoczenia sprawy frankowej. Frankowicze z niezłomną wiarą, interesujący się mimo wszystko zagadnieniem związanym z pozwaniem banku – przyczynili się swoją odwaga do ugruntowania stabilnego orzecznictwa kierując swoje umowy pod oczy sędziów. Zauważamy, iż zdecydowana większość spraw frankowych trafia do stolicy, a dokładnie do Sądu Okręgowego w Warszawie, bowiem tylko w pierwszym kwartale tego roku wzrost ilości spraw wyniósł prawie 34 proc. z uwagi na 7293 pozwy, które wylądowały właśnie w tym sądzie. Nie ma wątpliwości, co do tego, że sąd warszawski jest najlepiej przygotowanym pod względem merytorycznym i to także z powodu dużej ilości spraw, których tam jest niezliczona ilość. Właśnie dlatego możemy mówić o tym, że w tym sądzie jest największa szansa na korzystny wyrok dla Frankowicza, ale warto również zauważyć, że sędziowie sądów z mniejszych miast również wyznaczają wysoki poziom orzecznictwa, a przy okazji zdecydowanie szybciej rozpatrują sprawy frankowe, niż zakorkowany wydział warszawski.

Szybkie rozpatrzenie sprawy frankowej jest możliwe

Organizacja wydziału frankowego, tj. XXVII Wydziału Cywilnego w Warszawie, z pewnością przyśpieszy czas rozpatrywania i orzekania w sprawach frankowych, co więcej Sąd Najwyższy w maju rozpatrzyć ma 50 spraw frankowych, co również napawa nadzieją oczekujących jeszcze na swój pierwszy krok do życia bez kredytu. Właściwie każda decyzja nosi znamię napędu do szybszego i sprawniejszego wydawania wyroków, co zresztą jest intencją Sądu Najwyższego. Największa ilość pozwów składana jest również do Gdańska, Poznania, Wrocławia, a także do Katowic, ale w dużej mierze dlatego, iż to właśnie w tych miastach najwięcej było zawieranych umów frankowych. Jak podkreśla specjalista reprezentujący Kancelarię Frejowski CHF, kurs franka szwajcarskiego będzie znacznie szybował do góry przez panującą w Szwajcarii sytuację, dlatego spodziewać się można jeszcze większej ilości pozwów, warto jednak zdecydować się na inny sąd niż warszawski.

Pozew najlepiej złożyć do Sądu Okręgowego w Słupsku

Wzrost napływu spraw nie wpłynie na wstrzemięźliwość Frankowiczów, bowiem mimo znacznego obciążenia sądy i tak dobrze radzą sobie z orzekaniem. Mieszkańcy Bytowa i okolic zmagający się z podwyższonymi ratami i inflacją odczuwalną na każdym kroku mają o tyle szczęście, że Sąd Okręgowy w Słupsku poza wysokim poziomem merytorycznym sędziów orzekających w sprawach frankowych – mają również pewność, że sprawy te będą rozpatrzone zdecydowanie szybciej, bowiem Bytów nie jest zagłębiem frankowym, tak jak Warszawa, Gdańsk, czy Katowice. Rekomenduje się podjęcie kroków w stronę swojej sprawy frankowej, jak najszybciej. Zdecydowanie szybciej Frankowicze z Bytowa mogą liczyć na rozpatrzenie swoich spraw, bowiem nawet od 3 do 5 miesięcy zajmuje sędziom w Słupsku rozpatrzenie sprawy frankowej. To bezapelacyjnie dobry czas i dobre miejsce po to, aby złożyć swoją sprawę do sądu.

Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kancelarii Frejowski CHF, która prowadzi sprawy na terenie całej Polski i codziennie zdobywa doświadczenie również w Sądzie Okręgowym w Słupsku.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%