Zamknij
REKLAMA

Jacy specjaliści są najbardziej cenieni na rynku pracy w Trójmieście?

14.44, 30.06.2022 materiał partnera

Specjaliści na rynku pracy są niezwykle pożądani. To osoby, które posiadają obszerną wiedzę w danej dziedzinie, dzięki temu są w wielu firmach niezastąpieni. Wielu specjalistów może znaleźć zatrudnienie w Trójmieście. Jakich ekspertów potrzeba nad polskim morzem? Kto łatwo znajdzie pracę w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie?

Dlaczego warto zostać specjalistą?

Specjaliści w związku z tym, że mają rozległą wiedzę oraz umiejętności w konkretnej dziedzinie są zazwyczaj lepiej wynagradzani za swoją pracę. Aby zostać ekspertem, trzeba poświęcić wiele lat nauki, dlatego takich osób jest na rynku pracy stosunkowo niewiele. W związku z tym pracodawcy są skłonni zapłacić więcej, aby móc skorzystać z ich wiedzy oraz doświadczenia.

Specjaliści w firmie są także poważani, a ich zdanie ma kluczowe znaczenie i zawsze jest brane pod uwagę. Pracownicy, jak i osoby wyższego szczebla, zarząd czy dyrektorzy kierują się głosem ekspertów w danej dziedzinie. Szukasz pracy jako specjalista w Trójmieście? Najlepsze oferty znajdziesz tutaj!

Jacy specjaliści są cenieni na rynku pracy w Trójmieście?

Rynek pracy w Trójmieście ciągle ulega zmianom. Bardzo ciężko jest jednoznacznie wskazać, którzy specjaliści będą pożądani w najbliższym czasie. Poniżej znajduje się kilka wybranych zawodów, które są obecnie na topie. W każdym z tych sektorów znajdziesz pracę, jeśli tylko masz odpowiednie kwalifikacje, umiejętności oraz niezbędną wiedzę.

Specjaliści IT

Jest to zapewne pierwsza branża, która przychodzi Ci do głowy, jeśli zastanawiasz się, jakich specjalistów ceni się najbardziej na rynku pracy. Sektor IT jest rozwinięty w każdym dużym mieście. Podobnie jest w przypadku Gdańska, Gdyni i Sopotu - praktycznie wszystko, co robimy, wiąże się z technologią informatyczną. Biznes, rozrywka, handel, komunikacja, transport, opieka zdrowotna, nauka i inżynieria — od początku do końca — są rewolucjonizowane przez systemy komputerowe oraz inne rozwiązania, które ułatwiają codzienną pracę.

Specjaliści IT są potrzebni od zaraz. Ta branża napędza wszystkie inne. Od komputerów (telefonów) o dużej mocy, które trzymamy w kieszeni, po stale rosnący ekosystem urządzeń i baz danych, serwerów i oprogramowania, stron internetowych i aplikacji. Oczywiście w szerokim świecie technologii informatycznych istnieje wiele dziedzin specjalizacji. Od cyberbezpieczeństwa, programowania i tworzenia stron internetowych po robotykę, projektowanie gier wideo i sztuczną inteligencję. Możliwości rozwoju kariery zawodowej są prawie nieograniczone.

W przypadku Trójmiasta najbardziej pożądani są:

programiści - programiści piszą i testują kody, które umożliwiają prawidłowe działanie aplikacji i programów komputerowych. Tworzą oni również niezbędne aktualizacje dla istniejących już aplikacji, by były one maksymalnie wydajne i skuteczne;

administratorzy baz danych - administratorzy baz danych używają specjalistycznego oprogramowania do przechowywania i organizowania danych, takich jak informacje finansowe, rejestr klientów czy dokumentów zawierających tajemnice firmy. Dbają o to, aby były one dostępne dla użytkowników i zabezpieczone przed hakerami. Bezpieczeństwo danych jest obecnie priorytetem dla wielu firm. Tajemnica przedsiębiorstwa daje im przewagę na rynku, dlatego administratorzy baz danych są niewątpliwie kluczowymi osobami w organizacji;

twórcy stron internetowych - specjaliści na tym stanowisku odpowiadają za tworzenie oraz wygląd witryn internetowych. Muszą również zadbać o aspekt techniczny strony, czyli m.in. jej wydajność. Dzięki temu będzie się ona szybko ładować, co bezpośrednio przełoży się na komfort użytkowania. Optymalna strona internetowa jest w stanie zwiększyć ruch, a więc również i sprzedaż.

Marketing i Public Relations

Form marketingu jest naprawdę wiele. Każdy biznes czy firma, niezależnie od branży, w której działa, potrzebuje zespołu marketingowego, który pomoże rozwinąć działalność, przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż. Ten sektor stał się w ostatnich latach niezwykle dochodowy. Przedsiębiorcy zauważyli, że sprawne działania marketingowe są w stanie skutecznie podnieść pozycję firmy na rynku, dlatego nie szczędzą środków na poprawę swojej widoczności w sieci.

Istnieje szereg specjalistycznych ról w dziale marketingu, których możesz przestrzegać, aby zostać specjalistą ds. marketingu. Możesz na przykład spróbować marketingu online, copywritingu, a nawet zostać dyrektorem ds. marketingu. Wiele agencji w Trójmieście poszukuje specjalistów SEO, czyli osób, które będą odpowiedzialne za optymalizację w wynikach wyszukiwania. Potrzebni są także eksperci Google Ads, czyli płatnych kampanii reklamowych. Branża marketingowa stale się rozwija, dlatego jako specjalista w tej dziedzinie możesz liczyć na interesujące wynagrodzenie.

Dyrektor ds. reklamy i Public Relations to kolejna ekscytująca ścieżka kariery, którą możesz podążać. Bardzo często współpracują oni z zespołem marketingowym. Dyrektorzy ds. reklamy i Public Relations pracują nad stworzeniem pozytywnego wizerunku publicznego swojego pracodawcy lub klientów. Oznacza to koordynację kampanii reklamowych i public relations oraz ścisłą współpracę z mediami w celu zapewnienia wysokiego poziomu zainteresowania.

Możesz pracować jako dyrektor ds. reklamy i Public Relations w firmie lub w zespole agencji, co oznacza, że ​​będziesz zarządzać wieloma klientami jednocześnie. Możesz również pracować jako freelancer. Wówczas samodzielnie będziesz decydować o swoich zadaniach. Specjalista w tej branży z pewnością nie będzie narzekał na brak klientów w Trójmieście.

Specjalista ds. obsługi klienta

Specjaliści ds. obsługi klienta to kolejne stanowisko, na które znajdziesz wiele ofert pracy w Trójmieście. Osoby zatrudnione w tym zawodzie bardzo często muszą umieć pracować pod presją czasu, wykazywać się wielozadaniowością, mieć łatwość komunikacji z innymi. Niezależnie od tego, w jakim obszarze obsługi klienta pracujesz, Twoja rola wykracza poza odbieranie połączeń. Specjalista ds. obsługi klienta pomaga w rozwiązywaniu różnych problemów, które mogą mieć bezpośredni wpływ na ich życie osobiste lub zawodowe. Są to osoby, które kojarzą się w daną firmą i są niejako jej wizytówką. W związku z tym pracodawcy w Trójmieście często poszukują specjalistów na te stanowiska, ponieważ od tego zależy ich pozycja na rynku.

Specjalista w branży budowlanej

W branży budowlanej nietrudno jest znaleźć odpowiednie zajęcie. Musisz mieć jednak odpowiednie umiejętności oraz wiedzę. W Trójmieście wiele ofert pracy to ogłoszenia dla specjalistów budowalnych. Pracodawcy poszukują zarówno ekspertów na stanowiska kierownicze, jak i pracowników fizycznych. Najczęściej potrzebni są specjaliści:

  • elektryk - wiele ogłoszeń o pracę w Trójmieście to oferty dla elektryków. Specjaliści są potrzebni na każdej budowie, ale również w trakcie remontów. Do ich obowiązków należy montaż sieci. Zajmują się również ich naprawą, konserwacją czy przeglądami;
  • hydraulik - kolejny specjalista poszukiwany na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu to hydraulik. Podobnie jak w przypadku elektryków osoby trudniące się w tym zawodzie również są potrzebni na każdej budowie. Zajmują się instalacją oraz naprawą instalacji wodociągowych;
  • geodeta - specjalista w tej dziedzinie zajmuje się pomiarami nieruchomości gruntowych. Do jego obowiązków należy także przygotowanie map oraz planów. Geodeci znajdą zatrudnienie w wielu firmach budowlanych, ale również w urzędach.

Specjaliści w Trójmieście - podsumowanie

Specjalistów w Trójmieście nadal brakuje. Pracodawcy poszukują ekspertów w różnych branżach. Chodzi przede wszystkim o sektor obsługi klienta, marketingu czy wszechobecnej technologii informatycznej. Jeśli rozpoczynasz swoją karierę zawodową lub jesteś na etapie wyboru szkoły i drogi życiowej w Trójmieście, warto mieć na uwadze, w których branżach potrzeba specjalistów. Dzięki temu po zakończeniu edukacji będziesz na lepszej pozycji od swoich rywali. Specjaliści są potrzebni na rynku pracy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%