Zamknij
REKLAMA

Orły Fotografii: Jak zyskać na nietypowych połączeniach w zawodzie fotografa

10:12, 24.08.2020 | materiały partnera

Każdy biznes usługowy to sztuka łączenia zadowolenia klientów z zyskiem przedsiębiorcy. Zachowanie zdrowego balansu w tej sytuacji nie zawsze jest łatwe. Czasami ktoś musi w tym układzie iść na ustępstwo, ale wcale nie musimy po to sięgać, jeżeli tylko jesteśmy pracowici i pomysłowi. Jakie połączenia stosować w pracy fotografa, by zadowolić wszystkie strony?

Przyjemne z pożytecznym

Jesteś fotografem, ale również, po godzinach, lubisz pomajsterkować w elektronice? To połączenie będzie dla Ciebie doskonałe. Razem ze studiem fotograficznym, możesz prowadzić serwis aparatów i całego sprzętu, niezbędnego do robienia fantastycznych zdjęć. Twój zakład nie tylko będzie jednym z nielicznych, który odważył się na taką kombinację, ale również łatwo będzie skojarzyć oryginalność pomysłu z profesjonalnym wykonaniem.

Wywołaj zdjęcie!

Jeszcze w latach 90. ubiegłego stulecia całkowicie normalne było, że u fotografa mogliśmy wywołać zdjęcia z kliszy. Dziś już coraz rzadziej dajemy zdjęcia do druku w studiach fotograficznych, raczej posiłkujemy się drukarnią. Jednak połączenie zawodu fotografa z profesjonalnym wydrukiem (np. wielkoformatowym) może być ciekawym doświadczeniem, a zarazem bardzo użytecznym i przydatnym. W końcu nie będziemy się użerać z drukarniami, które nie są w stanie zapewnić nam albumów ślubnych na czas.

Fotograf i plebiscyt branżowy

Wydawać by się mogło, że fotografowie mają przecież swoje zawodowe konkursy. Dotyczą one jednak jedynie ich artystycznego podejścia do obrazu. Nikt nie zaprzeczy ich kunsztowi, ale w działalności usługowej liczy się również podejście do klienta, umiejętność nawiązywania z nim kontaktu, dotrzymywanie terminów itd. Stąd zapotrzebowanie na plebiscyty branżowe, a jednym z nich są Orły Fotografii (https://www.orlyfotografii.pl/). Zestawienie nagradza przedsiębiorców, którzy wykażą się najlepszymi ocenami swoich usług w Internecie. Tytuł laureata Orłów wcale nie jest tak łatwo zdobyć – sprawdź, czy Tobie się uda!

Sklep lub wypożyczalnia

Lata pracy w zawodzie fotografa sprawiają, że znasz się na sprzęcie, którego używasz. Masz więc pełne kwalifikacje, by doradzić klientom jakie aparaty i obiektywy warto kupić, a z którymi fotograficznej przygody lepiej nie zaczynać. Jeśli zaś dysponujesz sporą ilością sprzętu, który zazwyczaj zbiera kurz na półce, postaraj się go wypożyczyć. Przynajmniej choć trochę zwróci Ci się jego posiadanie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%