Wysokość pensji w Polsce jest tematem budzącym spore emocje. "Minimalna" rośnie z każdym rokiem, nie inaczej będzie od 1 stycznia 2022 roku. O ile wzrośnie najniższa pensja?
Rząd Mateusza Morawieckiego zapowiadał kroczącą podwyżkę ustawowego minimum i trzyma się tego założenia. W styczniu 2020 r. płaca minimalna wynosiła 2600 zł, w tym roku jest to kwota 2800 zł brutto.
To o 200 zł mniej niż obiecywał rząd PiS kilka lat temu. Na poziom 3010 złotych najniższa krajowa ma wspiąć się w 2022 roku. Tak wynika z projektu dotyczącego nowej płacy minimalnej, którym ma zająć się rząd.
Przy obecnym minimalnym wynagrodzeniu pracownik "na rękę" otrzymuje 2.061,67 zł. Kwota netto w 2022 roku będzie uzależniona od rozwiązań podatkowych m.in. tych zapowiadanych w Polskim Ładzie.
Zakładając, że nie będzie zmian kwota netto wyniosła by 2202 zł. W przypadku wprowadzenia nowych zapisów podatkowych, korzystając z rządowego kalkulatora wynagrodzeń, dostępnego w portalu www.podatki.gov.pl, osoby zarabiające najniższą krajową w przyszłym roku powinny otrzymać 2355,72 zł.
Minimalne wynagrodzenie to nie koniec zmian. Za tym idą kolejne.
W górę pójdzie także minimalna stawka godzinowa. Od 1 stycznia 2021 roku wynosi ona 18,30 zł brutto. Po zmianach ma to być 19,6 zł. Za tym w górę pójdą także dodatki np. za pracę w nocy.
Zmiany miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2022 roku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
Ciekaw jestem czy Bytowska Policja Wraz z Prokuraturą będą prowadzić śledztwo w ten sam sposób jak w Głośnej sprawie zabójstwa rolnika Stefana Sobisza z przed prawie 5 lat ? Do dzisiaj nie potrafią nic powiedzieć czy ustalić w tej sprawie, przypadek ?
Marcel
00:00, 2026-06-28
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
Przed bytowskim zamkiem w piatek 19 tez wywijał nożem
Kowal
23:31, 2026-06-27
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
dużo niezgodności w wersji wydarzeń! Ale na jednym się kończy.
tdj
23:13, 2026-06-27
NOCNA ZBRODNIA w Bytowie. 43-letni Sebastian NIE ŻYJE
Policjanci boją się takich ludzi . Tym bardziej że są wyższe od policjantów
Znajek
22:56, 2026-06-27