Mężczyzna zatrzymany przez łowców pedofili w Bytowie jest na wolności. Po postawieniu zarzutu został oswobodzony. Sytuacja jest dynamiczna. W internecie ujawniają się kobiety twierdzące, że 42-letni Sebastian zaczepiał je, proponując spotkanie. Jedna z nich miała wówczas 12 lat. Ich zeznania mogą zmienić sposób rozpatrywania tej sprawy przez Prokuraturę Rejonową w Bytowie.
- Mężczyzna jest na wolności. Nie było potrzeby stosowania środków zapobiegawczych - mówi Michał Krzemianowski, prokurator rejonowy z Bytowa.
Wynika to z tego, że nic nie wskazywało na to, że dobro jakiegokolwiek dziecka zostało naruszone. Mężczyzna tak naprawdę korespondował z dorosłą osobą, która przedstawiała się jako jedenastoletnia dziewczynka. Właśnie dlatego postawiono mu zarzut nieudolnego usiłowania popełnienia przestępstwa, z artykułu 200a paragraf 2. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Sprawa może nabrać nowego obrotu, jeśli śledczy wezmą pod uwagę komentarze opublikowane na naszym forum na Facebooku. Ujawniły się tam kobiety publikujące screeny rozmów z 42-letnim obecnie Sebastianem. Jedna z nich pisze, że miała 12 lat, gdy usilnie namawiał ją na spotkanie.
- Myślę, że policjanci kontrolują wpisy ukazujące się w internecie. Inne wątki tego postępowania również będą badane. Póki co zabezpieczyliśmy cały sprzęt informatyczny - informuje prokurator Krzemianowski.
W sprawie pojawiały się informacje, że mężczyzna mógł krzywdzić nawet własne córki. Słyszano podobno różne dziwne rozmowy. Również podobno niektórzy z sąsiadów mieli to zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
- Z uwagi na dobro rodzin i ochronę danych osobowych nie możemy przekazywać informacji, czy rodzina była, bądź jest objęta wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej - mówi Ewa Dulewicz, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bytowie.
[ZT]15246[/ZT]
Olek kapusta11:10, 05.09.2024
Olek no dawaj napisz coś Ty nasz ekspercie od spraw życiowych . Coś się ociągasz
Nick11:21, 05.09.2024
Pocztowiec też się pewnie wypowie
🤣
Robert Niah Niah 17:41, 06.09.2024
O ile ty pierwszy będziesz gadał do kamer haha
Olek kapusta 12:05, 05.09.2024
Skandal skandal!!!! powołać bezwzględnie, powtarzam BEZWZGLĘDNIE!!!! komisję śledczą przedstawić twarde dowody i policja powinna użyć białych gumowych przyrządów,to jest skandal żeby taki przypadek był na wolności,ja to wam mówię wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy udaje mądrzejszego od siebie
P.S. ostatnio chamskie i bardzo brzydkie komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać krytykować obgadywać obrażać powtarzam mam to gdzieś, a powiem krytykantom jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno zimą w dziurawych butach chodził nie będzie, pozdrawiam krytykantów .
Obeznany20:06, 18.09.2024
A w Niezabyszewie sprawa o molestowanie jakoś ucichła.
8 0
Może chleb je z następnej piekarni żeby być mądrzejszym nauczycielem od spraw życiowych