Zamknij
REKLAMA

Tuchomko drugą najpiękniejszą wsią w województwie!

06:00, 16.09.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ogłosił wyniki tegorocznej edycji konkursu Piękna Wieś Pomorska. Tuchomko z gminy Tuchomie zajęło 2. miejsce w zestawieniu i w nagrodę otrzyma 20 tysięcy złotych.

- Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia! Zarówno mieszkańcy, jak i samorząd ciężko na to wyróżnienie pracowali. To nie pierwsza wieś w naszej gminie wyróżniona w tym konkursie. W 2013 roku trzecie miejsce zajęło Piaszno - opowiada wójt Jerzy Lewi-Kiedrowski.

Wójt Gminy Tuchomie podkreśla także, że gmina cały czas stara się doinwestowywać wsie, aby zmieniały swoje oblicze. Chodzi tutaj m.in. o inwestycje w monitoring czy siłownie publiczne. 

- Staramy się inwestować w rzeczy, które posłużą i będą dobrze wyglądały przez lata, a nie takie, które po kilku sezonach nadają się do wymiany. Widzimy też, że takie wyróżnienia wpływają bardzo dobrze na mieszkańców, którzy coraz bardziej dbają o wspólne mienie. Od lat montujemy także kamery, w celu poprawienia bezpieczeństwa. Liczymy, że w ciągu najbliższych lat wieś z naszej gminy zdobędzie pierwsze miejsce - tłumaczy wójt gminy Tuchomie.

Mamy nadzieje, że w kolejnych latach coraz więcej wsi z naszego powiatu będzie walczyło o nagrody w konkursie Piękna Wieś Pomorska - z pewnością na to zasługują. Tegorocznym zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz