Zamknij
REKLAMA

Nowa droga powiatowa na odcinku Upiłka - Borowy Młyn do ponownego remontu?

11:25, 12.01.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Radny Gminy Lipnica, Roman Reszka, zainteresował się sprawą drogi powiatowej na odcinku Upiłka - Borowy Młyn. Na zakręcie nowo wyremontowanej nawierzchni pomiędzy dwoma studzienkami odpływowymi tworzy się kałuża. Radny uważa, że jest to spowodowane najprawdopodobniej osiadaniem w tym miejscu gruntu, gdyż widoczne jest również zagłębienie w tym miejscu chodnika. Interpelacja w tej sprawie trafiła do Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie.

W interpelacji radny zasugerował również, że dla bezpieczeństwa można byłoby zamontować barierki na podjeździe w Upiłce po prawej stronie w kierunku Borowego Młyna. Choć oficjalnej odpowiedzi Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie jeszcze nie ma, udało nam się porozmawiać o tym z Marianem Miazgą, dyrektorem ZDP w Bytowie.

- Droga jest na gwarancji. Obserwujemy ją i jeżeli coś się będzie działo, będą przeprowadzone stosowane naprawy. Na dzisiaj nie ma takiej potrzeby. Jeśli grunt na miejscu tego zastoiska wody będzie faktycznie osiadał, droga ma pięć lat gwarancji i wykonawca będzie zobowiązany do naprawy tego fragmentu - tłumaczy dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie.

Marian Miazga odniósł się również do sprawy barierek ochronnych.

- Nie ma potrzeby, aby stawiać w tym miejscu barierki tego typu. Jest to teren miejscowości z ograniczeniem do 50km/h. Jest tam także metrowe pobocze i wysoki krawężnik na 15 centymetrów. Drugą sprawą jest to, że zaraz obok jest teren prywatny, a na nim oczywiście nie możemy stawiać konstrukcji tego typu - kontynuuje dyrektor ZDP w Bytowie.

WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GgGg

1 0

Czy ktoś widział nową drogę na odcinku Upiłka - Borowy Młyn?? Czy poprostu chodzi o nową drogę, która kończy się wraz z końcem Upiłki?? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 22:11, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA