Radny Rady Powiatu Bytowskiego, Aleksander Szopa złożył zapytanie do Starosty Bytowskiego o możliwość przygotowania nowej strategii ponadlokalnej, jako swoistą kontynuację Strategii Rozwoju Powiatu Bytowskiego. Wspólna strategia rozwoju miałaby być oparta na wspólnocie problemów, czynników rozwojowych, a także wspólnych szans i zagrożeń. Mogłaby ona także ułatwić współpracę między gminami, co dałoby im przewagę nad innymi samorządami. Co na to powiatowe władze?
- Nowelizacja ustawy o zasadach prowadzenia polityki regionu wprowadziła nowy instrument, strategię ponadlokalną. Prawo do jej opracowywania przyznano gminą sąsiadujących, powiązanym ze sobą funkcjonalnie. Ma ona być wspólną strategią rozwoju tych gmin w zakresie ich terytorium. Jeżeli w opracowaniu strategii ponadlokalnej uczestniczą wszystkie gminy z terenu danego powiatu, wówczas strategia jest przygotowywana z udziałem powiatu - tłumaczy we wniosku Radny Szopa.
Strategia ponadlokalna ma w założeniu dotyczyć gmin powiązanych ze sobą funkcjonalnie, co rzeczywiście ma miejsce w realiach naszego powiatu. Ma także za zadanie promować współpracę jednostek samorządu terytorialnego oraz opracowywanie dokumentów strategicznych dla obszarów większych niż jeden samorząd.
Starosta Leszek Waszkiewicz nie wskazuje na razie jednoznacznej odpowiedzi na ten wniosek. Potwierdza jednak, że dotychczas nie rozważano wprowadzenia takiego rozwiązania na szczeblu ogólnopowiatowym. Ostateczną decyzję władz powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

Szalony handlarz z BR Cars - zaufany dostawca aut
Ww. fotografuje się na tle prywatnych samochodów bez zgody właściciela z widocznymi numerami rejestracyjnymi, a na prośbę o ukrycie tablic, redaktor odmawia. Taka prawda 👎
Właściciel
22:20, 2025-11-22
Policja OSTRZEGAŁA rok przed tragedią w Lipnicy
Proszę się nie obrażać za komentarz// Ale te d....pki szybko się obudziły do pracy czy zdają sobie tak naprawdę co się stało czy tylko pajacują w mediach
Gość
10:04, 2025-11-22
Waldemar Walkusz przestał być trenerem Bytovii
Póki sypią sponsorzy to przy korycie się zarząd trzyma...dzięki biorą za to....A dług jak był tak jest.Normalnie -to ,,prezes" jak ma honor podać sie do dymisji...Ale Póki w skarbonce dzięki są i jest co skubać to zabawa trwa...
Zabawa
16:31, 2025-11-21
Borzytuchom zakłada spółdzielnia energetyczną
Gdzie są komentarze? szkoda, że zniknęły...
???
11:36, 2025-11-21