Zamknij
REKLAMA

Komenda Powiatowa Policji w Bytowie ma nowych policjantów. Nabór trwa!

13:44, 21.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Czterej nowych policjantów rozpoczęło służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Bytowie. Uroczystość złożenia roty ślubowania odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego w trakcie wojewódzkich obchodów Święta Policji w Gdańsku. W najbliższym czasie rozpoczną szkolenie podstawowe i po jego zakończeniu będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

- Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”- przysięgali nowo przyjęci funkcjonariusze.

Przypomnijmy, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

Młodzi adepci w szkole Policji zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia rozpoczną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Bytowie.

Dokumenty od kandydatów do służby w Policji są przyjmowane w:

  • Komendzie Powiatowej Policji w Bytowie przy ul. Styp-Rekowskiego 2 w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00,po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 74 38 494
  • Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 codziennie w godzinach 8:00-15:00, a we wtorki w godz. 8:00-17:30,po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów:723-695-574, 607-235-276, 516-819-371

Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć do Policji w 2021 roku:

  • 15 września
  • 3 listopada
  • 30 grudnia

WSTĄP DO POLICJI - ZOSTAŃ POMORSKIM POLICJANTEM

Więcej informacji dotyczących doboru znaleźć można na stronie internetowej

https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%