Trwa przetarg na przebudowę dróg gminnych ul. Bukowej i ul. Dębowej w Kołczygłowach. Inwestycja ma na celu poprawienia jakości komunikacji na terenie gminy oraz odwodnienie tych terenów. Wykonawcę prac poznamy już w środę 28 lipca.
W ramach prac na obu ulicach wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa z rur PVC wraz z przykanalikami, studniami rewizyjnymi i wpustami betonowymi. Nawierzchnia jezdni wykonana zostanie z kostki betonowej. Na obu ulicach wykonane zostaną także nowe obustronne chodniki oraz zjazdy do posesji.
Urząd oceni projekty pod kątem ceny i okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane. Największe szanse na realizacje zadania będzie miała firma, która zaoferuje minimum 5-letni okres gwarancji i najtańszą cenę. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć w pierwszym terminie, obie ulice powinny zostać wyremontowane do końca października.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Lipnica otwiera dom kultury za 10 milionów złotych
Dziwi mnie, że zanim ośrodek kultury zdążył cokolwiek zrobić, część osób już rozlicza dyrektora z domniemanych poglądów politycznych. Mnie bardziej interesuje, czy będzie dobra oferta dla mieszkańców. Z całym szacunkiem dla folkloru kaszubskiego, ale kultura to coś więcej niż nieustanne odgrywanie tego samego repertuaru "to je krutći to je dłudźi".Może właśnie po to powstał nowy ośrodek – żeby obok tradycji pojawiły się też nowe pomysły. Oceniajmy efekty, nie etykietki.
Mieszkaniec gminy Li
06:04, 2026-06-20
Kontrola w SP nr 5 w Bytowie. Nieprawidłowości
Rozdmuchana sprawa przez pana redaktora, kontrola jak każda inna. Tak na prawdę podczas każdej kontroli znajdzie się coś do poprawy
Żenua
00:56, 2026-06-20
Kontrola w SP nr 5 w Bytowie. Nieprawidłowości
Żenujące zarzuty, na siłę i wygląda, że z góry ustalono, że nieprawidłowości mają być.
Kaszuba
18:33, 2026-06-19
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Pani Angeliko, oby za Pani kadencji tak jak za nieudolnej władzy poprzednika nie było miejsca na wpuszczanie przed otwarciem na basen znajomych. Kto chodzi na godzinę 7 to wie o czym piszę:) Swoją drogą brak konkursu to cyrk.
Obserwator
17:36, 2026-06-19