Zamknij
REKLAMA

Przedsiębiorcy z powiatu bytowskiego mogą skorzystać z preferencyjnych pożyczek

07:42, 16.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Od 10 miesięcy bytowscy przedsiębiorcy mogą korzystać z preferencyjnej linii pożyczkowej wspomagającej utrzymanie płynności firmy. Pożyczka została uruchomiona z myślą o firmach borykających się z problemami związanymi z wystąpieniem pandemii COVID-19.

Środki pozwalają na opłacenie zaległych faktur, a także na pokrycie kosztów: wynagrodzeń pracowników (w tym także ZUS i US), użytkowania infrastruktury, zakupu towarów, surowców, spłatę zobowiązań handlowych, itp. Wysokość pojedynczej pożyczki to nawet 150 tys. zł, a jej oprocentowanie zaczyna się od 0%. Pożyczka jest finansowana ze środków UE i województwa pomorskiego. Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych ( TISE) nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Program TISE funkcjonuje w kilku pomorskich powiatach: bytowskim, chojnickim, człuchowskim, kartuskim, kościerskim, lęborskim, puckim, słupskim, wejherowskim, m. Gdynia, m. Słupsk, m. Sopot. W jego ramach udzielono do dziś ponad 100 pożyczek na łączną kwotę 10 mln złotych. Środki są wciąż dostępne, ale program będzie trwał tylko do końca czerwca lub do wyczerpania środków.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%