Drużyna Bytovii Bytów odnotowała wczoraj swoje pierwsze zwycięstwo w ramach wiosennej rundy II ligi. W 22. kolejce podopieczni trenera Adriana Stawskiego pokonali na własnym boisku Resovię Rzeszów 1:0.
Obie drużyny podchodziły do tego spotkania w nieco innych nastrojach. Bytovia przed tygodniem zainaugurowała wiosenną rundę od wyjazdowego, bezbramkowego remisu ze Stalą Stalowa Wola, natomiast Resovia na własnym stadionie nie dała absolutnie żadnych szans ekipie Gryfu Wejherowo, pokonując ją 6:0. Dla podopiecznych trenera Adriana Stawskiego była to zatem okazja nie tylko na pokonanie wyżej notowanego rywala, ale i poprawę swojego miejsca w ligowej tabeli.
Pierwsza połowa nie dała kibicom zasiadającym na trybunach żadnych bramek. Podobnie jak to miało miejsce w spotkaniu przeciwko Stali Stalowa Wola, gospodarze raczej skupiali się na skutecznym zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki, przez co goście z Rzeszowa nie byli w stanie stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych okazji do wyjścia na prowadzenie.
W drugiej części sprawy zaczęły układać się po myśli zawodników w Bytovii. W 55. minucie wyczekiwane prowadzenie gospodarzom dał Adrian Liberacki, czego efektem w następnych minutach były nieustanne ataki ze strony zawodników Resovii. Przyjezdni stworzyli sobie sporo groźnych sytuacji (jeden ze strzałów zatrzymał się na poprzeczce), ale ostatecznie w spotkaniu nie padły już żadne bramki.
Specjalnie na ten mecz zmieniliśmy ustawienie, aby trochę zniwelować atuty bardzo dobrego zespołu, jakim jest Resovia. Nie jest to przypadek, że znajduje się tak wysoko w tabeli. Strzeliliśmy bramkę, mieliśmy jeszcze okazję na 2:0, ale Karol Czubak nie trafił z trzech metrów. W ubiegłym sezonie traciliśmy bramki w różnych okolicznościach, były to kuriozalne błędy i trochę punktów przez to straciliśmy. Mam nadzieję, że będziemy grać jeszcze lepiej, bo kilku zawodników do nas doszło. Dzisiaj też popełnialiśmy błędy, rywal akurat tego nie wykorzystał, ale już jutro zaczynamy pracę nad kolejnym meczem - ocenił po końcowym gwizdku trener, Adrian Stawski.
Po tym zwycięstwie, Bytovia pozostała na szóstym miejscu w tabeli i do piątej Olimpii Elbląg traci tylko trzy punkty. W następnej kolejce zawodników z Bytowa czeka wyjazd do Pruszkowa na pojedynek z tamtejszym Zniczem.
Bytovia Bytów - Resovia Rzeszów 1:0
1:0 Adrian Liberacki 55'
Bytovia: Maciej Gostomski – Deleu, Krzysztof Bąk, Haris Memić, Michał Rutkowski, Adrian Liberacki (Adrian Bielawski 76') – Michael Ameyaw (Mateusz Szela 84'), Paweł Zawistowski, Przemysław Lech, Daniel Feruga (Piotr Giel 80') – Karol Czubak
::news{"type":"see-also","item":"1987"}
::addons{"type":"alert"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Jak zwykle wyliże się z tego i wyjdzie beż szwanku. A kasa? Lud zapłaci. Nie ma jak robić za nie swoje.
Giercik
07:55, 2026-06-22
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Ależ Panie Wisiński , nie musi Pan tłumaczyć zasad powoływania prezesów spółek- wiemy że zawsze jest furtka prawna dla wprowadzenia swoich, dla wszystkich innych są konkursy, czesto wieloetapowe. Pisze pan, że ta osoba ma wiedzę i doświadczenie- właśnie o to chodzi ,że basen był źle zarządzany, nie było prawidłowego nadzoru, konserwacji itp. więc to są niedobre doświadczenia I wybór byłej kierownik nie jest w tej sytuacji trafny. Pan wszakże nie jest chyba małym dzieckiem aby tego nie rozumieć. Bardzo niedobrze,że zarządzanie tym krajem od szczytów władzy po prowincje zawsze jest oparte na kolesiostwie.Najgorsze ,że zawsze znajdą się ludzie popierający układy i nie wstydzą się tego ogłaszać, to prawdziwy dramat.
Hm
07:31, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I właśnie po to są media. Brawo.
:)
06:44, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I znowu Klasa! 🤣
Obserwator
01:11, 2026-06-22