Zamknij
REKLAMA

GKS Kołczygłowy z awansem do A klasy. Jak klub sobie radził podczas przymusowej przerwy?

20:00, 09.05.2020 | C.K
Skomentuj
Fot. GKS Kołczygłowy
REKLAMA

Niedawna decyzja Pomorskiego Związku Piłki Nożnej spowodowała, że GKS Kołczygłowy może powoli zaczynać przygotowania do zmagań w sezonie 2020/21 na poziomie A klasy. Pomimo przymusowej przerwy, podczas której zawodnicy nie mieli obowiązku trenowania, nastroje były całkiem dobre.

Runda jesienna w wykonaniu ekipy GKS-u Kołczygłowy była niezwykle udana. Zespół zakończył zmagania na pierwszym miejscu w tabeli klasy B w grupie Słupsk II, notując w dziewięciu meczach siedem zwycięstw i dwa remisy. Aspiracje względem rundy wiosennej były zatem duże - drużyna miała realne szanse na dokończenie sezonu w takim układzie i awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.

Wszystko jednak zostało wstrzymane przez pandemię koronawirusa. Decyzją rządu, wszystkie rozgrywki, jak również same treningi zostały zawieszone i nie było wiadomo, czy i w jaki sposób sezon zostanie dograny.

Podczas zakazu treningów drużyna po prostu dostosowała się do panujących zasad i zakazów. Szkoda zmarnowanego czasu i pieniędzy na przygotowania do rundy wiosennej, ale patrząc na to, co dzieje się w innych klubach, my nie mamy prawa narzekać - mówi prezes klubu, Ireneusz Wirkus.

Wiele zespołów z podobnego poziomu rozgrywkowego stosowało metody treningu ,,online" - zawodnicy otrzymywali stosowne rozpiski, wedle których mieli samodzielnie ćwiczyć. Niektóre kluby przeznaczyły ten czas również na dokonanie remontów czy modernizacji boisk. GKS Kołczygłowy takiego obowiązku wobec swoich piłkarzy nie wprowadził.

Jesteśmy drużyną z klasy B, więc nie wprowadziliśmy obowiązku treningów. Utrzymywaliśmy kontakt i każdy w swoim zakresie trenował lub nie bez żadnego nadzoru - dodaje prezes.

Po decyzji Pomorskiego Związku Piłki Nożnej już wiadomo, że obecny sezon na poziomie B klasy nie zostanie dokończony. Zachowane jednak zostaną zasady awansów. To szczególnie dobra wiadomość dla GKS-u, który wskutek tej decyzji niebawem może zacząć powolne przygotowania do zmagań w A klasie.

[ZT]2232[/ZT]

[ALERT]1589020892735[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz