KONIEC MARZEŃ o I lidze! Bytovia pokonana przez Resovię

21:47, 28.07.2020 M.W. Aktualizacja: 21:50, 28.07.2020
Skomentuj

W barażowy starciu Bytovia na własnym boisku poległa w rzutach karnych, po dogrywce. Dla Resovii bramkę na 0:1 w 95 minucie strzelił Kamil Radujl, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem Daniela Ferugi w 107 minucie. Decydujące okazały się rzuty karne.

Już na początku meczu Resovia zdobyła gola, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Michael Ameyaw odpowiedział w 20 minucie strzelając obok bramki. W kolejnych minutach widowisko było nudne, okraszone sporadycznymi, nieskutecznymi atakami z obu stron.

Ogromną szansę objęcia prowadzenia miał Adrian Bielawski, wykonujący rzut karny po faulu w 44 minucie na Ameyaw. Niestety, zawodnik Bytovii nie pokonał bramkarza Resovii.

Druga połowa nie była widowiskowa, oprócz początkowych kilkunastu minut. W 55. minucie główkował Zalepa, jednak świetną interwencją popisał się Gostomski.

Dogrywka miała fatalny dla Bytovii początek. Haris Memić sfaulował w polu karnym Twardowskiego, za co sędzia podyktował rzut karny. Nie dość, że Kamil Radulj w 95 minucie jedenastkę zamienił na gola, to jeszcze Memić wyleciał z boiska ponieważ przed faulem miał już jedną żółtą kartkę.

W 101 minucie Gostomski świetnie obronił wynik w sytuacji sam na sam, a już 6 minut później Daniel Feruga doprowadził do wyrównania.

Z remisowym wynikiem dograli do końca. Konkurs rzutów karnych długo nie mógł przynieść rozstrzygnięcia. Ostatecznie wygrali zawodnicy z Rzeszowa - 7:6. W Resovii karnego na gola nie zamienił tylko Kamil Radulj. W Bytovii nieskuteczne były strzały Ameyawa i Kwiatkowskiego.

Bytovia zostaje w II lidze, ale - przypomnijmy - teraz przyjdzie czas na ratowanie klubu. Kilkanaście dni temu kluczowi sponsorzy oznajmili, że od września wycofują się. Awans do I ligi mógłby być dobrym argumentem, aby ich przekonać. Jeśli nic się nie zmieni, zamiast II w Bytowie możemy mieć IV ligę.

Bytovia Bytów 1-1 pd. k. 6-7 Resovia

Bramki: Daniel Feruga 107 - Kamil Radulj 95 (k)

Karne: 0-1 Dawid Kubowicz, 1-1 Karol Czubak, 1-2 Sebastian Zalepa, 2-2 Deleu, (2-2 Kamil Radulj - obok bramki), 3-2 Paweł Zawistowski, 3-3 Adrian Dziubiński, (3-3 Michael Ameyaw - obroniony), 3-4 Grzegorz Płatek, 4-4 Daniel Feruga, 4-5 Radosław Adamski, 5-5 Piotr Giel, 5-6 Szymon Feret, 6-6 Michał Rutkowski, 6-7 Karol Twardowski, (6-7 Adrian Kwiatkowski - obroniony)

Bytovia: Maciej Gostomski -  Deleu, Adrian Piekarski, Haris Memić,  Adrian Liberacki (100, Michał Rutkowski) - Adrian Bielawski (78. Adrian Kwiatkowski), Paweł Zawistowski, Przemysław Lech (100, Daniel Feruga), Michael Ameyaw - Piotr Giel,  Karol Czubak.

Resovia: Marceli Zapytowski -  Mateusz Geniec (50,  Mateusz Kantor),  Dawid Kubowicz,  Sebastian Zalepa,  Radosław Adamski - Grzegorz Płatek, Konrad Domoń, Maksymilian Hebel (96, Adrian Dziubiński), Kamil Radulj, Serhij Krykun (103, Szymon Feret) - Hubert Antkowiak (49, Karol Twardowski).