Zamknij

Zła passa przełamana. "Czarne Wilki" wygrywają na wyjeździe!

01:29, 13.09.2021 P.K Aktualizacja: 12:09, 13.09.2021
Skomentuj

W 6. kolejce pomorskiej IV ligi “Czarne Wilki” pokonały w meczu wyjazdowym zespół Aniołów Garczygorze 2:1. Bramki dla naszego zespołu strzelali Vova Kaydrovych oraz Artur Rzepiński. Zwycięstwo to smakuje podwójnie, gdyż to pierwszy ligowy mecz wyjazdowy w tym sezonie, który bytowska drużyna zakończyła wygraną. Czy to koniec złej passy?

[ZT]4837[/ZT]

Najpierw w środę Bytovia Bytów pokonała na wyjeździe zespół LKS Czarni Czarne, teraz drużyna może pochwalić się także zwycięstwem na wyjeździe podczas rozgrywek ligowych. To dobry prognostyk, gdyż po 8 wyjazdowych spotkaniach w lidze bez wygranej w końcu przyszło przełamanie.

– Jechaliśmy z zamiarem zdobycia pierwszych punktów na wyjeździe i cieszę się, że to się udało – powiedział po dzisiejszym spotkaniu trener Karol Szymlek.

Czarne Wilki świetnie radziły sobie już od samego początku spotkania. W 20. minucie znakomitą górną, prostopadłą piłkę wyłożył Krzysztof Kropidłowski do Artura Rzepińskiego, który w sytuacji sam na sam nie pomylił się i wyprowadził zespół na prowadzenie. Drugą bramkę zespół zdobył jeszcze przed końcem pierwszej połowy. W drugiej połowie gospodarze zdobyli bramkę, dzięki mocnemu strzałowi sprzed pola karnego Michała Choszcza. To jednak było za mało, aby zremisować.

Zwycięski mecz sprawił, że Bytovia Bytów awansowała na 9 miejsce w tabeli ligowej. W najbliższą sobotę "Czarne Wilki" podejmą na bytowskim stadionie MKS Władysławo - najsłabszy obecnie zespół w tabeli. Żadnego przeciwnika nie należy jednak lekceważyć, dlatego Bytovii przyda się mocny doping!