Bytovia nie zwalnia tempa! Kolejne zwycięstwo w lidze

05:19, 04.10.2021 P.K Aktualizacja: 05:35, 04.10.2021
Skomentuj

W meczu rozgrywanym w ramach 9. kolejki pomorskiej 4. ligi Bytovia Bytów pokonała Gryf Wejherowo 2:0. Bramki dla naszego zespołu strzelali Michał Wdowiak oraz Artur Wojach. Bytovia znajduje się obecnie na 5. miejscu w tabeli ligowej i ma coraz większe szanse, aby w najbliższych tygodniach znaleźć się na podium.

Obie bramki bytowscy piłkarze zdobyli w drugiej połowie meczu. Najpierw w 52. minucie spotkania bramkę dla naszego zespołu zdobył Michał Wdowiak, a kwadrans później wynik podbił Artur Wojach. Bytowscy kibice przez cały mecz mocno zagrzewali piłkarzy do walki.

- Po to się pracuje, żeby w takim meczu uczestniczyć. Wielkie słowa uznania za doping naszych kibiców w dzisiejszym spotkaniu - powiedział na konferencji po spotkaniu trener Karol Szymlek.

Po 9. kolejkach Bytovia Bytów znajduje się na 5. miejscu w tabeli z16 punktami na koncie - podobnie jak Gryf Słupsk i Lechia II Gdańsk. Gryf Wejherowo po przegranym spotkaniu spada na 15. miejsce w tabeli i jest coraz bliżej strefy spadkowej. Najstarszy klub na Pomorzu pisze na ten moment  najczarniejsze kartki swojej historii, jednak nie ustaje w walce o lepsze jutro.

-Cały stadion dziś żył. Wszyscy byli razem z nami i czuliśmy to na boisku - powiedział po spotkaniu strzelec jednej z bramek, Artur Wojach.

Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 Czarne Wilki zagrają na wyjeździe z Gryfem Słupsk. Jeśli bytowskim piłkarzom uda się wygrać to spotkanie, czeka nas kolejny awans w tabeli ligowej. W ostatnich tygodniach Czarne Wilki są w szczytowej formie. Miejmy nadzieję, że i tak będzie w najbliższy weekend!