Zamknij
REKLAMA

Lipniczanka nie zagra w lidze okręgowej. Spadek piłkarzy do klasy B!

12.48, 29.07.2022 P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Kolejne zamieszanie w słupskiej lidze okręgowej.  Po tym, jak Sokół Wyczechy zrezygnował z awansu do IV ligi, początkowo wszystko wskazywało, że miasteccy piłkarze mogą cieszyć się z pewnego awansu, a w barażach zagra MKS Debrzno. Niestety, związkowe procedury okazały się nie do przeskoczenia. W związku z tym Sparta Sycewice pozostała w IV lidze, a Start Miastko musiał zawalczyć o awans w barażach, które finalnie niestety przegrał. Teraz okazuje się, że Lipniczanka Lipnica wycofała się z rozgrywek słupskiej ligi okręgowej. Co jest tego powodem?

Lipniczanka Lipnice zakończyła sezon na 14. miejscu tabeli ligowej. Zgodnie ze statusem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oznaczało to, że w kolejnym sezonie po raz kolejny mieliśmy zobaczyć piłkarzy z Lipnicy w klasie okręgowej. Niestety - w ostatnich dniach doszły do nas informację, że Lipniczanka Lipnica wycofała się z rozgrywek słupskiej ligi okręgowej, a jej miejsce GTS Czarna Dąbrówka - najwyżej notowany klub w grupie spadkowej.

- Zdarzenie to nie ma żadnego związku z sytuacją finansową klubu. Liczyliśmy się z tym, że w minionym sezonie nie utrzymamy się w grupie okręgowej, dlatego część piłkarzy, którzy chcieli pozostać na tym szczeblu rozgrywek, postanowiło odejść do innych klubów. Sytuacja jednak potoczyła się inaczej. Utrzymaliśmy się, jednak w obecnym składzie nie widzimy sensu grać na tym szczeblu. Dlatego też podjęliśmy decyzję o przejściu do A-klasy - mówi Jarosław Kozłowski, kierowniki Lipniczanki Lipnice. 

Niestety, Pomorski Związek Piłki Nożnej stwierdził, że na swobodne przejście do klasy A jest już za późno. W wyniku tego klub został zdegranowany do Klasy B. Kierownik zespołu widzi w tym jednak szansę na odbudowanie zespołu.

- Chcemy skupić się na rozwijaniu piłkarzy z naszej gminy. Nie chcemy być klubem, który dzięki wsparciu sportowców z innych gmin i powiatów awansuje w tabeli. Lipniczanka ma być szansą dla chłopaków z Lipnicy na rozwijanie swoich umiejętności. Na tym chcemy się skupić grając w B-klasie. W ten sposób chcemy odbudować drużynę - dodaje Jarosław Kozłowski.

Z takiego obrotu spraw cieszą się piłkarze, kibice i zarząd GTS Czarna Dąbrówka. Wszystko wskazywało bowiem, że nowym sezonie zespół ten zasili szeregi klasy A. Po odejściu Lipniczanki Lipnice z rozgrywek na szczeblu okręgowym, to właśnie ten zespół zajmie ich miejsce w zmaganiach. 

- Słupska Klasa Okręgowa zostaje w Czarnej Dąbrówce! Po analizie sytuacji organizacyjnej i kadrowej drużyny seniorów, biorąc pod uwagę zakładane przed sezonem cele szkoleniowe Zarząd wysłał do Związku pismo o wyrażeniu zgody na udział w rozgrywkach Słupskiej Klasy Okręgowej w nadchodzącym Sezonie - komentują władze GTS Czarna Dąbrówka. 

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%