Zamknij

Edukacyjna akcja nad jeziorem Jeleń. Przybyły tłumy! [FOTO]

14:17, 24.06.2022 | P.K.
Skomentuj fot. KPP Bytów
REKLAMA

Licznie obserwujący symulowane scenki na jeziorze Jeleń uczniowie przekonali się o tym, że woda z pozoru najspokojniejsza w jednej chwili może stać się groźnym żywiołem. Festyn przygotowany przez bytowskie władze, ratowników WOPR, strażaków, służby medyczne i policjantów przypomniał młodzieży o konieczności zachowywania podstawowych zasad ostrożności i rozwagi odpoczywając nad wodą.

23 czerwca po południu nad jeziorem Jeleń bytowscy policjanci wspólnie z ratownikami wodnymi, ratownikami medycznymi, strażakami i bytowskim Urzędem Miejskim zorganizowali festyn w czasie którego opowiadali o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą. Nad jezioro przybyło wielu uczniów, którzy mieli okazję obejrzeć symulowane przez mundurowych akcje ratunkowe.

- Mundurowi w czasie pokazów omawiali każdą scenkę i uświadamiali młodzież, by nigdy nie przeceniać swoich umiejętności podczas wchodzenia do wody oraz jakie niesie ona za sobą ryzyko. To wszystko w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - informuje sierż. Dawid Łaszcz, Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Nie zabrakło też okazji do udanej i cieszącej się sporym zainteresowaniem promocji zawodu policjanta. W czasie festynu funkcjonariusze pokazywali sprzęt ratowniczy, a chętni w stoisku policyjnym mogli obejrzeć od środka radiowóz, zobaczyć policyjną broń, przymierzyć strój policjanta prewencji wraz z pałką i tarczą oraz sprawdzić jak technik kryminalistyki wykrywa ślady.

Kolejki ustawiały się też do tzw. alkogogli, w których trzeba było przejść tor przeszkód. Każdemu ochotnikowi policjanci tym ćwiczeniem uświadamiali jak mózg człowieka funkcjonuje po wypitym alkoholu i jak ogranicza funkcjonowanie organizmu. Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia, przygotowanej przez KPP Bytów.

[FOTORELACJA]155[/FOTORELACJA]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%