Zamknij
REKLAMA

Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych na rok 2020/2021

09:01, 14.02.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Powoli zaczynamy poznawać coraz więcej informacji na temat procesu rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na kolejny rok szkolny. Wszystkie dziewięć szkół podległych pod powiat przedstawiło już swoją ofertę edukacyjną.

We wszystkich szkołach prowadzonych przez powiat bytowski (bez szkół specjalnych) dla oddziałów klas I w roku szkolnym 2020/2021 przewiduje się utworzenie łącznie 21 oddziałów, w których kształcić się będzie mogło 644 uczniów. Utworzonych zostanie łącznie po sześć oddziałów w liceach ogólnokształcących i szkołach branżowych (łącznie 12), w których będzie mogło się uczyć łącznie 360 uczniów, a także dziewięć oddziałów techników dla 284 uczniów.

I i II LO w Bytowie, a także LO z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Miastku będą kształcić w klasach z rozszerzeniem z języka polskiego historii oraz angielskiego, biologii, chemii oraz angielskiego, geografii, matematyki oraz angielskiego, matematyki, fizyki oraz informatyki/chemii, mundurowym oraz medyczno-politechniczno-humanistycznym.

W obu bytowskich Technikach, a także w szkołach w Miastku i Łodzierzy oferta edukacyjna zawiera zawody technik informatyk, programista, pojazdów samochodowych, mechanik, technologii drewna, ekonomista, żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, handlowiec, spedytor, logistyk, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, spawalnictwa i reklamy.

W szkołach branżowych I stopnia w Bytowie i Łodzierzy uczeniowie z kolei mogą wybrać jeden z następujących zawodów: ślusarz, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, sprzedawca, stolarz, monter stolarki budowlanej, sprzedawca i profil wielozawodowy.

[ZT]1887[/ZT]

[ALERT]1581667335881[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA