Zamknij
REKLAMA

Akcja "Świeć przykładem" w powiecie bytowskim

11:55, 13.10.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Bytowscy policjanci prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną „Świeć Przykładem”. Mundurowi odwiedzają uczniów w szkołach i przypominają o korzystaniu z elementów odblaskowych. Dzieci dowiadują się także o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Policjanci z bytowskiej komendy od 1 października prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną „Świeć Przykładem”. Mundurowi w trakcie spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach przypominają o tym, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych w trakcie poruszania się po drogach.

Najmłodsi dowiadują się także o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na przejściu dla pieszych i stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. Korzystanie z odblasków kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania. Policjanci w trakcie spotkań przekazują uczestnikom elementy odblaskowe i apelują o ich stosowanie.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Gość Gość

1 0

Może ktoś w końcu podejmie akcje "jedziesz rowerem obowiązkowo !!!!! musisz mieć kamizelke odblaskową " Jestem kierowcą i gdybym tylko przekazał policji nagrania z kamerki w aucie mieli by co robić 😭😭
Rowerzysci bez oswietlenia podczas zmierzchu poruszają się bez jakiegokolwiek oświetlenia
Ponadto ostatni przepis który daje im prawo wtargnąć na ulice bez żadnych konsekwencji jest chory
👎
APEL DO ROWERZYSTÓW
PROSZĘ ZAKŁADAJCIE KAMIZELKI ODBLASKOWE
DLA WŁASNEGO DOBRA❤️ 14:11, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%