Wczoraj bytowscy policjanci spotkali się z seniorami. Podczas spotkania mundurowi omówili przestępstwa jakimi zagrożone są osoby starsze i sposób dziania oszustów. Podczas debaty policjanci szczególną uwagę zwrócili na oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.
Wczoraj policjanci spotkali się z seniorami w Bytowie. Debata o bezpieczeństwie rozpoczęła się od omówienia przez policjantów programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Mundurowi zapoznawali i zachęcali słuchaczy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można w łatwy i szybki sposób przekazać informację o zagrożeniach bezpieczeństwa, a także do zainstalowania i korzystania z aplikacji Moja Komenda i Regionalny System Ostrzegania.
Następnie policjanci omawiali przestępstwa jakimi zagrożone są osoby starsze. Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na różnego rodzaju oszustwa, a przede wszystkim metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Uczestnicy spotkania zostali poinformowani, w jaki sposób działają oszuści i jak zdobywają zaufanie żeby wyłudzić pieniądze. Mundurowi poruszyli także tematy podpisywania umów bez ich przeczytania, metody oszukiwania osób starszych przez osoby podszywające się za pracowników wodociągów, elektrowni czy pomocy społecznej.
Policjanci wytłumaczyli także jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji i pod jakie numery telefonów dzwonić w razie zagrożenia. Wyjaśniali również wątpliwości seniorów związane z przepisami ruchu drogowego.
::news{"type":"see-also","item":"1888"}
::addons{"type":"alert"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Światowid znika z centrum Bytowa. LIKWIDACJA parkingu
Mnie pomysł z repliką na rondzie się podoba (samo rondo niekoniecznie). wg mnie replika mogłaby zaspokoić oczekiwania wszystkich stron.
Światowid
23:41, 2026-05-08
Garaż za 1,5 mln zł za urzędem w Bytowie
Przecież to nie za ich kasę tylko waszą. Co się napinacie? Wszystko mozna. Głosować na nich również.
Irek
21:30, 2026-05-08
Światowid znika z centrum Bytowa. LIKWIDACJA parkingu
Lepiej zlikwidować nazwę ulicy Josyfa Slipyja, która została zmieniona z Parkowej
Ktoś
20:52, 2026-05-08
Wielki sukces Bytowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Brawo, brawo, brawo! Mamy nadzieję, że sukces Pani Prezes wpłynie wymiernie na członków Spółdzielni, np. pod postacią mniejszych czynszów, mniejszych opłat za media... Jeżeli nie, to...po co ten sukces?
ze Zwycięstwa
19:53, 2026-05-08