Zamknij
REKLAMA

Z seniorami o bezpieczeństwie

19:00, 13.02.2020 | C.K
Skomentuj Fot. KPP Bytów
REKLAMA

Wczoraj bytowscy policjanci spotkali się z seniorami. Podczas spotkania mundurowi omówili przestępstwa jakimi zagrożone są osoby starsze i sposób dziania oszustów. Podczas debaty policjanci szczególną uwagę  zwrócili na oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.

Wczoraj policjanci spotkali się z seniorami w Bytowie. Debata o bezpieczeństwie rozpoczęła się od omówienia przez policjantów programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Mundurowi zapoznawali i zachęcali słuchaczy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można w łatwy i szybki sposób przekazać informację o zagrożeniach bezpieczeństwa, a także do zainstalowania i korzystania z aplikacji Moja Komenda i Regionalny System Ostrzegania.

Następnie policjanci omawiali przestępstwa jakimi zagrożone są osoby starsze. Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na różnego rodzaju oszustwa, a przede wszystkim metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Uczestnicy spotkania zostali poinformowani, w jaki sposób działają oszuści i jak zdobywają zaufanie żeby wyłudzić pieniądze. Mundurowi poruszyli także tematy podpisywania umów bez ich przeczytania, metody oszukiwania osób starszych przez osoby podszywające się za pracowników wodociągów, elektrowni czy pomocy społecznej.

Policjanci wytłumaczyli także jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji i pod jakie numery telefonów dzwonić w razie zagrożenia. Wyjaśniali również wątpliwości seniorów związane z przepisami ruchu drogowego.

[ZT]1888[/ZT]

[ALERT]1581583793270[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA