Zamknij
REKLAMA

Kolejne utonięcie, policjanci apelują o ostrożność i rozwagę nad wodą

12:44, 29.06.2020 | C.K
Skomentuj Fot. KPP Bytów
REKLAMA

Śledczy wyjaśniają okoliczności utonięcia 53-letniego mieszkańca gm. Bytów. Do zdarzenia doszło wczoraj nad jeziorem w okolicach Ugoszczy. Policjanci apelują o rozwagę nad wodą i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wczoraj po godzinie 15.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który topi się w jeziorze w okolicach Ugoszczy. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 53-letni mieszkaniec gm. Bytów był nad jeziorem w Ugoszczy ze swoimi znajomymi. Mężczyzna wszedł do wody aby popływać. Po pewnym czasie będąca na brzegu żona 53-latka zauważyła jego ciało dryfujące na środku jeziora. Niestety pomimo pomocy i reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować. Na polecenie prokuratora jego zwłoki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych.

To drugie utonięcie w powiecie bytowskim w tym roku. Kilka dni wcześniej na Jeziorze Chotkowskim utonął 24-letni mężczyzna. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

  • kąpać się tylko w miejscach strzeżonych i nie wchodzić do wody w miejscach zabronionych, dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych,
  • gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w kamizelkę ratunkową lub specjalne rękawki,
  • bezwzględnie nie wchodźmy do wody jeżeli spożywaliśmy alkohol, unikajmy także spożywania obfitych posiłków bezpośrednio przed kąpielą,
  • po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, wpierw stopniowo zmoczmy ciało, w ten sposób unikniemy szoku termicznego,
  • skoki "na główkę" oddajemy tylko na basenach, gdyż dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni,
  • materace zostawmy na brzegu lub pływajmy w pobliżu linii brzegowej - nie wypływajmy na nich na środek jeziora,
  • unikajmy w wodzie zabaw typu „podtapianie” czy zrzucanie innych z materaca,
  • przebywając w wodzie stosujmy się do poleceń ratowników,
  • korzystając z rowerów wodnych, łodzi i innych sprzętów pływających - bez względu na umiejętności - pływackie zakładajmy kamizelki ratunkowe.
  • na rzekach jest to szczególnie niebezpieczne. Nurt się zmienia, rzeka niesie ze sobą piasek i różne przedmioty, nawet konary drzew.

[ALERT]1593427509253[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KarolllKarolll

0 1

Od kiedy jezioro w Ząbinowicach znajduje się w Ugoszczy? Pan, który to pisał, niech się najpierw dokładniej zorientuje... 14:45, 29.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MarMar

0 0

To jest jezioro Mile w Ugoszczy 21:23, 29.06.2020


DddDdd

0 0

Chyba najpierw trzeba nauczyc się czytac ze zrozumieniem. 07:55, 30.06.2020