Zamknij
REKLAMA

Zatrzymywał NA STOPA nieoznakowany radiowóz!

17:22, 23.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Bytowscy policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Szczególną uwagę skupiają nad bezpieczeństwem pieszym. Prezentujemy film, ukazujący jak bardzo niewidoczny jest pieszy, niekorzystający z odblasków. Mundurowi apelują: nie zapominajmy, że noszenie odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkiem.

- Funkcjonariusze w trakcie służb patrolują liczne drogi w powiecie bytowskim. Dziś publikujemy nagranie z policyjnego wideorejestratora, ukazujące jak bardzo niewidoczny jest pieszy bez odblasków poza obszarem zabudowanym. Przypominamy, że porze wieczorowo-nocnej przy złej pogodzie pieszy ubrany w ciemne kolory jest zauważalny przez kierowcę z odległości tylko około 20 – 30 metrów. - relacjonuje sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński.

Bytowscy funkcjonariusze zachęcają do noszenia elementów odblaskowych zarówno dzieci, jak i młodzież, a także dorosłych. Pamiętajmy, aby nosić odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków — z tyłu i z przodu.

 

Policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%