Zamknij
REKLAMA

Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

14:37, 25.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy piątek (26.02.2021r.) policjanci na terenie całego województwa pomorskiego będą prowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mundurowi będą zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, które prowadzą do niebezpiecznych dla nich wypadków. Policjanci będą także bezwzględnie reagowali na zachowania kierowców, które stanowią zagrożenie dla pieszych i rowerzystów.

Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem osób pieszych i rowerzystów. Jednym z aspektów będzie również zwrócenie uwagi na to, że piesi i rowerzyści również są uczestnikami ruchu drogowego i muszą przestrzegać przepisy.

Policjanci będą zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, takie jak przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Szczególną uwagę policjanci skierują na zachowanie właściwych relacji pomiędzy pieszymi a kierującymi pojazdami, bo pieszy podczas wypadku nie jest chroniony np. poduszkami powietrznymi czy pasami.

Mundurowi będą zachęcali do noszenia odblaskowych elementów na odzieży. Co prawda zgodnie z przepisami obowiązek używania odblasków przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu dotyczy tylko terenu niezabudowanego, to warto nosić je również w mieście, bo i tu często są nieoświetlone miejsca.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%