Zamknij
REKLAMA

Wspólne działania bytowskiej drogówki z Inspekcją Transportu Drogowego

11:51, 27.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze bytowskiej komendy wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego kontrolują kierowców ciężarówek i przewożone przez nich towary. Współpraca ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach powiatu bytowskiego. Wczoraj w trakcie jednej z kontroli ujawniony został kierujący, korzystający z cudzej karty kierowcy, za co ukarany został mandatem w wysokości 2000 złotych. Teraz przedsiębiorca może zostać ukarany karą administracyjną w wysokości 12 000 złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bytowie skrupulatnie kontrolują kierowców ciężarówek. Sprawdzany jest stan techniczny pojazdów, sposób zabezpieczenia przewożonego ładunku oraz stosowanie się do przepisów związanych z czasem pracy przez kierowców i ich stan trzeźwości. Współpraca ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach powiatu bytowskiego.

Kontrola drogowa przeprowadzana wczoraj po godzinie 10 w Dąbiu ujawniła kierującego volvem, który kierował zespołem pojazdów ciężarowych, wykorzystując cudzą kartę kierowcy do tachografu cyfrowego. Analiza czasu pracy wykazała również liczne naruszania w czasie kierowania pojazdem przez 45-latka. Mieszkaniec Krakowa ukarany został mandatem w wysokości 2 000 złotych, a przedsiębiorca może liczyć się z karą administracyjną w wysokości nawet 12 000 złotych. Ponadto zatrzymana została bezprawnie używana karta kierowcy.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%