Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie tabletu - ile kosztuje i co obejmuje?

00:00, 21.04.2021 | materiały patnera

Tablety to bardzo delikatne sprzęty, które mogą ulec zniszczeniu podczas użytkowania. Mowa tu zarówno o takich zdarzeniach, jak stłuczenie szybki, zalanie czy zepsucie gniazda ładowania. Na rynku istnieją jednak ubezpieczenia stworzone z myślą o takich urządzeniach. Ile kosztuje i na czym polega ten typ ochrony?

Zakres obowiązywania ubezpieczenia tabletu

Polisy dotyczące tabletów obowiązują w razie nagłych i nieprzewidzianych szkód. Oznacza to, że celowe działanie nie jest powodem do wypłacenia odszkodowania. Najczęściej ubezpieczenie tabletu obejmuje takie wydarzenia, jak:

  • zalanie,
  • przepięcie,
  • upadek,
  • błędy w obsłudze,
  • zniszczenie w wyniku pożaru,
  • zniszczenie przez osobę trzecią,
  • kradzież.

Każde ubezpieczenie tabletu ma nieco inny zakres obowiązywania. Szczegóły na ten temat zawsze są dostępne w ofertach poszczególnych firm, dzięki czemu możesz zorientować się w tej kwestii jeszcze przed zdecydowaniem się na konkretny produkt. Czasami da się znaleźć bardzo ciekawe propozycje w atrakcyjnej cenie. Często taka polisa jest także dodatkiem do ubezpieczenia dotyczącego domu lub mieszkania. Wówczas okazuje się ona bardzo tania w stosunku do zakresu, jaki obejmuje. Sprawdź ubezpieczenie nieruchomości i dowiedz się, czy dane towarzystwo oferuje także ochronę tabletów i innych sprzętów elektronicznych.

Ubezpieczenie nieruchomości z mieniem ruchomym jest najbardziej opłacalną opcją. Może ono bowiem obejmować ochroną nie tylko sam tablet, lecz także wszelkie przedmioty znajdujące się w lokalu lub budynku. Oznacza to, że w razie pożaru czy zalania otrzymasz pieniądze nie tylko za uszkodzenia sprzętu, jak ma to miejsce w przypadku przedłużonej gwarancji, lecz także za wszelkie inne szkody dotyczące np. mebli. Taką polisę można też rozszerzyć o dodatkowe zdarzenia, dlatego jest to jedna z bardziej opłacalnych opcji dostępnych na rynku.

Więcej o ubezpieczeniu tabletu dowiesz się tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-tabletu

Ile kosztuje ubezpieczenie tabletu?

Ceny ubezpieczeń tabletów różnią się w zależności od tego, jaki charakter ma dana polisa. Ochrona kupowana w sklepie z elektroniką będzie działać nieco inaczej niż dodatek do produktu stworzonego z myślą o nieruchomościach. Ostateczny koszt zależy też od wartości urządzenia. Im ona większa, tym wyższa cena polisy. Wynika to z faktu, że zakupienie części do najnowszych modeli tabletów bywa kosztowne, podobnie jak usługa związana z naprawą.

Zazwyczaj koszt ubezpieczenia tabletu w związku z przedłużoną gwarancją nie powinien wynosić więcej niż kilkaset złotych rocznie. Zwykle jest to około 200 zł. Dodatki do ubezpieczenia nieruchomości mogą być znacznie tańsze. Podobnie jest także w przypadku polis firmowych, jednak wówczas tablet musi być wykorzystywany do celów służbowych. Dobrym pomysłem jest porównanie kilku typów ubezpieczenia i wybranie takiego, którego zakres i cena spełniają Twoje oczekiwania. W tym celu pomogą Ci porównywarki online.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%