Zamknij
REKLAMA

Jak być widocznym fryzjerem w sieci?

00:00, 21.10.2021 | materiały partnera

Rzeczywistość roku 2020 dotknęła wielu branż, w tym salonów fryzjerskich. Bez możliwości wykonania usługi nie było tygodniami możliwości zobaczenia się z klientami, a tym samym osiągnięcia przychodu. Najbardziej stratne były małe studia jedno- lub kilkuosobowe, które opierały swoją działalność przede wszystkim na wizytach stałych usługobiorców. To właśnie dla nich konfrontacja z większymi graczami okazała się zbyt trudna. Najczęściej, ze względu na brak przychodów, zabrakło inwestycji w działania marketingowe, które po powrocie do standardów pracy w 2021 r., pomogłyby zyskać nowych klientów. Dodatkowy ruch wyrównałby nieco nasze straty i zapełnił kalendarz na kolejne miesiące pracy. Na jaki rodzaj marketingu postawić, by nie inwestować zbyt wiele, a zyskać ruch w biznesie?

Siła Internetu

Najprostszym początkiem w działaniach marketingowych jest inwestycja czasu w marketing internetowy. Dawne środki promocji już dawno odeszły do lamusa. Ludzie żyją szybciej i mniej w otaczającej ich rzeczywistości, a bardziej w tej wirtualnej. Witryny wystawowe oraz szyldy, a nawet uliczne potykacze nie przysporzą nam takiego ruchu, jak najprostsza reklama w sieci. Można się jej podjąć na wiele sposobów i nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności.

Portale społecznościowe

Obecnie na rynku królują dwa portale społecznościowe: Instagram oraz Facebook. Pierwszy z nich opiera się na zdjęciach i obrazkach. Użytkownicy szybko przeglądają kolejne grafiki, by polubić te, które najbardziej zapadły im w pamięć. W salonie fryzjerskim mamy wiele okazji do wykonywania zdjęć. Są to nasze codzienne prace. Każde cięcie i stylizacja mogą zostać uwiecznione, by potem zaistnieć na instagramowym profilu jako wspaniała wizytówka. Na Facebooku poza obrazem licz się także krótka, chwytliwa treść. Tam relacje z odbiorcami możemy budować także poprzez dyskusje, jakie toczą się w komentarzach. Portal proponuje nam także możliwość płatnego promowania postów, które poprzez ten zabieg, trafiają do większej ilości użytkowników.

Wyróżnij się jakością

Internauci bardzo często, zanim podejmą decyzję o zakupie produktu lub usługi, sprawdzają opinie innych użytkowników sieci. Daje im to poczucie bezpieczeństwa, że ich wstępny wybór jest tym właściwym, skoro inne osoby były zadowolone. Na porządku dziennym są więc artykuły oraz całe portale, które skupiają się na porównywaniu produktów. Podobnie jest z usługami, ale na tak dużą skalę działa tylko Plebiscyt Orły Fryzjerstwa. W ramach jego trwania co roku badane są wszystkie przedsiębiorstwa z branży fryzjerskiej, które zgłosiły się do konkursu. Porównywane są na podstawie ocen, które otrzymały od internautów. Na listę najlepszych trafiają tylko te, które uzyskają konkretną notę, świadczącą o wysokim zadowoleniu klientów z ich usług. Tak właśnie, np. salon fryzjerski w Lublinie może odzyskać na nowo pełny kalendarz zleceń.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%