Zamknij
REKLAMA

Autobusy miejskie w kolorach radnego Bogdana Adamczyka

21:46, 03.04.2021 | M.W.
Skomentuj Bogdan Adamczyk jest założycielem AutoKaszuby.pl. Ostatnio otworzył własne studio
REKLAMA

Radny nie powinien zajmować się tylko pobieraniem diety. Powinien robić też coś dla swojej gminy. Z takiego założenia wychodzi Bogdan Adamczyk. Na koncie ma wiele społecznych inicjatyw. Najnowsza z nich to zaprojektowanie szaty graficznej dla bytowskich autobusów miejskich. Zupełnie za darmo przez kilkanaście godzin siedział przy komputerze, aby efekt był jak najlepszy. Autobusy nazwane “Byciobusami” już w czerwcu ruszą na ulice miasta. 

- Wygląd autobusów to faktycznie dzieło radnego Bogdana Adamczyka - zachwalał na sesji burmistrz, Ryszard Sylka. 

Adamczyk od kilkunastu lat pracuje jako grafik. Jego hobby to motoryzacja. To on zorganizował grupę pasjonatów, działających pod nazwą AutoKaszuby.pl. Z miłości do gminy Bytów postanowił za darmo stworzyć szatę graficzną dla miejskich autobusów. 

- Jestem radnym i grafikiem jednocześnie. Są ludzie, którzy dla miasta coś przekopują i są też tacy, którzy coś narysują. Jeśli mam takie umiejętności, to postanowiłem je wykorzystać - mówi Adamczyk. 

Zastrzega, że nazwa “Byciobus” to nie jego dzieło. Usłyszał ją z ust wiceburmistrza Jacka Czapiewskiego. Twierdzi, że około miesiąc trwały ustalenia co do ostatecznego wyglądu bytowskich autobusów. Stwierdzono, że oprócz określonej kolorystyki, naniesiony ma być również wizerunek Bycia, czyli wymyślonej kilka lat temu maskotki Bytowa. Radny Bogdan Adamczyk postanowił, że Bycio będzie spoglądał na innych kierowców z tylnej szyby autobusu, nazywanego teraz “Byciobusem”. 

- Zdjęcie osoby, która kiedyś przebrała się za Bycia, wykorzystałem za zgodą fotografa, Kazimierza Rolbieckiego - opowiada Adamczyk. 

Szacuje on, że spędził około 20 godzin na przygotowaniu kolorystyki autobusów. Dla niego to nie nowość, bo ma też za sobą stworzenie szaty graficznej dla autobusu Bytovii Bytów. 

- Będzie mi bardzo miło, gdy podczas przejażdżki tym autobusem będę spoglądać na zaprojektowaną przez siebie szatę graficzną - dodaje radny Adamczyk. 

Jak oceniacie jego dzieło?

[ZT]3741[/ZT]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

mieszkaniecmieszkaniec

2 2

Dzieło Pana Bogdana przepiękne, tylko nie mam pojęcia kto wpadł na tak idiotyczną nazwę i wizerunek tego kasztana.. 23:08, 03.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

byciobycio

1 0

Fakt, "byciobus", wyjątkowo szkaradna nazwa. Efekt twórczości jakiegoś zdziecinniałego urzędnika? 17:13, 05.04.2021


MNMN

3 1

Brawo brawo i taki radny to wie po co jest na tzw stołku👍👍 10:41, 04.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

asikasik

0 0

Bardzo mi się podoba nazwa autobusów przyszłej komunikacji miejskiej w Bytowie.
Tylko dlaczego "bycio" ma się ograniczać jedynie do w/w?
Może by tak burmistrz przemienił się na "bycio-burmistrza", podlegli mu pracownicy Bycio-Urzędu na bycio-urzędników? I moglibyśmy mieć Bycio-Dni Bytowa, i Dom Bycio-Kultury....
Ach, jakby to było bycio! 14:01, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%