Zamknij
REKLAMA

Ruszył nabór wniosków do powiatowego budżetu obywatelskiego

07:27, 07.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Budżet obywatelski zwany również partycypacyjnym jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy będą współdecydować o wydatkach publicznych. Dotychczas takie rozwiązanie stosowane było głównie w miastach. Od przyszłego roku pomysł ten zostanie wprowadzony również na stopniu powiatowym. Właśnie ruszył nabór projektów!

Propozycje zadań można zgłaszać od 5 kwietnia do 31 maja 2021 r. Do zagospodarowania jest łączna kwota 70.000 zł. Jak pisaliśmy w połowie marca, w skład zespołu do spraw budżetu obywatelskiego powiatu bytowskiego na 2022 rok wchodzą Roman Ramion, Paweł Chodorowski, Dariusz Glazik i Małgorzata Zielonka.

- Zgłaszane projekty powinny mieć wartość o 5 do 10 tysięcy złotych. Mieszkańcy będą mogli oddawać głosy na swoich faworytów na przełomie sierpnia i września - tłumaczył Leszek Waszkiewicz, Starosta Bytowski.

Publikacja listy zadań zakwalifikowanych do głosowania odbędzie się 27 czerwca. W lipcu Zarządu Powiatu Bytowskiego zajmie się podjęciem uchwały w sprawie przyjęcia ostatecznej propozycji listy zadań do budżetu obywatelskiego powiatu bytowskiego na 2022 r. To pozwoli przeprowadzić od 20 sierpnia do 20 września głosowanie. Wyniki powinniśmy poznać już 30 września. 

Każdy mieszkaniec jest uprawniony do złożenia jednej propozycji zadania do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na dany rok. Projekty można składać osobiście w siedzibie starostwa. Dokumenty można przesłać także pocztą lub poprzez serwis ePUAP. Można je pobrać TUTAJ.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%