Zamknij
REKLAMA

Powstanie GIGANTYCZNE osiedle w Pomysku Wielkim?! W planach ponad 120 domów!

12.07, 19.07.2021 P.K
Skomentuj
REKLAMA

W bytowskim ratuszu toczy się postępowanie w sprawie planów budowy 136 budynków w Pomysku Wielkim, w tym 121 domów jednorodzinnych oraz 15 budynków pod zabudowę usługową lub mieszkalno-usługową wraz z garażami i towarzyszącą infrastrukturą. W ramach inwestycji deweloper planuje także wybudowanie sieci dróg wewnętrznych w celu umożliwienia swobodnego dojazdu do każdej z działek. Która z firm planuje aż tak wielką inwestycję?

Jak udało nam się ustalić wniosek o realizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz zabudowy usługowej lub mieszkalno-usługowej wraz z towarzyszącą infrastrukturą złożyła spółka Elwoz. Do planowanego osiedla istnieje już zjazd z drogi wojewódzkiego nr 228, a dodatkowe 2,5 km dróg wewnętrznych zostałoby wykonane przez dewelopera. 

Spółka Elwoz już od kilku lat wykazuje zainteresowanie tą inwestycją. Obejmuje ona teren tzw. dawnej bazy lnu. Wiceburmistrz Czapiewski zwraca uwagę, że planowane osiedle ingeruje w teren położony wokół jeziora Jeleń, a co za tym idzie wielu okolicznym mieszkańcom budowa może się nie spodobać, tym bardziej że planowana zabudowa jest bardzo intensywna. 

Postępowanie w sprawie planowanej inwestycji ciągnie się już kilka lat, głównie ze względów wyśrubowanych przepisów ekologicznych, które hamują intensywną zabudowę tego obszaru. 

- Faktycznie do bytowskiego urzędu wpłynął wniosek z propozycją zabudowy. Już dzisiaj widzimy, że planowana zabudowa jest bardzo intensywna. Sprawa jest dość złożona, cały czas ją badamy, tym bardziej że infrastruktura, która będzie potrzebna do obsługi tego terenu, będzie trudna i kosztowna. Musimy rozważyć wszelkie za i przeciw i podjąć przemyślaną, mądrą decyzję, która będzie dobra dla naszej gminy - mówi wiceburmistrz Bytowa Jacek Czapiewski.

Ratusz bierze także pod uwagę fakt, że tak duża inwestycja mieszkaniowa w znacznym stopniu obciąży gminę, zwłaszcza w kontekście wodno-kanalizacyjnym. Wiceburmistrz zwraca jednak uwagę, że bytowska oczyszczalnia ścieków ma sporą rezerwę mocy przerobowych. Jacek Czapiewski w rozmowie z nami nie wykluczył możliwości wydania warunków zabudowy, ale na mniejsze osiedle. Oficjalna decyzja nadal nie zapadła. Co myślicie o realizacji tak wielkiej inwestycji w tym miejscu?

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

BytowiakBytowiak

3 1

Co ten Czapiewski znowu ściemnia !!!!
Po drugiej stronie praktycznie wizawi już od wielu lat istnieje osiedle i nikomu nie przeszkadza ??????😭😭😭😭😭 13:06, 19.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BobBob

0 0

Tak jest i ma na ta chwile nędzne ciśnienie wody od lat. 13:38, 19.07.2021


w66w66

3 1

Naliczyłem tam całe 15 domów, a to trochę daleko do 120 planowanych, jak by nie liczyć 15:47, 19.07.2021


Jarosław Jarosław

5 1

To znowu wina Tuska. 14:35, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%