Zamknij
REKLAMA

POPULARNA komunikacja miejska. Średnio 1700 osób dziennie

10:21, 10.10.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Pierwszy miesiąc był rekordowy, a w kolejnych też było bardzo dobrze. Tak można podsumować funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Bytowie. 

- Średnio dziennie jeździło nią 1700 osób - mówi burmistrz Ryszard Sylka. 

Największa frekwencja była w czerwcu, najprawdopodobniej dlatego, że ludzie byli ciekawi nowego sposobu przemieszczania się po mieście. W kolejnych 2 miesiącach średnio przewożono 1300 pasażerów dziennie, a we wrześniu liczba ta zaczęła znowu wzrastać.

- Komunikacja miejska cieszy się dużym zainteresowaniem, ale wpływają też uwagi dotyczące rozkładów jazdy. Niektóre dotyczą przyspieszenia, inne późniejszych przyjazdów. Będziemy to wszystko rozpatrywać przy najbliższej zmianie rozkładu jazdy, która nastąpi nie wcześniej niż 1 stycznia - podkreśla burmistrz Sylka. 

W terminie mają być też zrealizowane 3 nowe przystanki: 2 na ulicy Sikorskiego i 1 na ulicy Gdańskiej. Wiosną przesunięty ma być przystanek przy rynku w Bytowie. 

Jest już zgoda od dostawcy autobusów na zamontowanie w nich kamer. 

Radna Katarzyna Januszewska-Lisińska zauważa, że należałoby zmienić, to znaczy przyspieszyć, termin odjazdu autobusu z Jeziorek, który rusza dopiero o godz. 9:00. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że lekcje zaczynają się o godz. 8:00. Burmistrz potwierdza, że takie uwagi już do niego docierały. Gmina będzie to analizować. 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SowaSowa

7 2

Zdecydowanie nie ma możliwości dojazdu do szkoły o przyzwoitej godzinie na lekcje zaczynające się o godz. 8.00 20:23, 10.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GBY GBY

2 8

Taksówkę wezwij 20:29, 10.10.2021


REKLAMA
0%