Zamknij
REKLAMA

Leszek Gierszewski, prezes Drutexu: ,,Razem można robić większe projekty"

12:06, 22.03.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj

Od kiedy Drutex zainicjował akcję ,,Jesteśmy razem. Pomagamy", swoją dobrocią postanowiło się podzielić całkiem sporo podmiotów. Założyciel firmy, Leszek Gierszewski opowiedział o głównych celach inicjatywy i o tym, do czego ma ona prowadzić.

Bytowski potentat stał się wzorem dla wielu innych firm. Akcja zapoczątkowana przez prezesa i założyciela Drutexu, Leszka Gierszewskiego pokazała, że każdy jest w stanie pomóc służbie zdrowia w trudnych momentach walki z pandemią koronawirusa. Rzecz jasna nie wszyscy mogą sobie pozwolić na tak hojny gest, ofiarując równy milion złotych, jednak każda pomoc może okazać się kluczowa w kontekście uratowania zdrowia czy życia wielu osób.

Prezes Drutexu udzielił wywiadu magazynowi Forbes, w którym opowiedział o tym, co go zmotywowało do zainaugurowania akcji ,,Jesteśmy razem. Pomagamy". Ocenił także wpływ, jaki koronawirus może mieć na gospodarkę.

Celem akcji jest przede wszystkim faktyczna pomoc poprzez integrację silnych i gotowych do działania podmiotów w obliczu pandemii – przedsiębiorstw, osób i instytucji. Wiele firm, państwowych i prywatnych, pomaga już dziś. Robi to na wiele sposobów. Nasza akcja, to forma wspólnego działania tych podmiotów. Razem można robić większe projekty. Zresztą jak nie teraz, to kiedy? To jest właśnie ten czas! Słowo solidarność nabiera teraz nowego znaczenia – wszyscy musimy pomóc - mówi Gierszewski.

Drutex był pierwszą firmą z naszego regionu, która postanowiła włączyć się do akcji. Niedługo potem na podobny krok zdecydowała się między innymi firma Eko-Color. Można być pewnym, że niebawem takich przykładów będzie jeszcze więcej.

Po tym, gdy jako Drutex zadeklarowaliśmy wsparcie dla szpitali na Pomorzu, zgłasza się do nas coraz więcej firm z kolejnymi inicjatywami. Stąd pomysł, aby tę pomoc skoordynować. Chcemy by ta siła rażenia była większa. Chcemy pokazać, że polski biznes jest odpowiedzialny, że potrafi działać skutecznie i pomagać w tym trudnym okresie. To jest przecież w naszym wspólnym interesie – nas wszystkich, Polaków - powiedział prezes Drutexu.

Pełna treść wywiadu z Leszkiem Gierszewskim dostępna jest TUTAJ.

[ZT]2051[/ZT]

[ALERT]1584875259343[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone