Zamknij
REKLAMA

Właściciel firmy Karo otworzył w Zapceniu nowoczesny hotel pracowniczy

14:08, 08.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wojciech Megier - właściciel firmy Karo otworzył w Zapceniu nowoczesny hotel pracowniczy - niecałe 2 kilometry od zakładu produkcyjnego. Budynek jest do dyspozycji zagranicznych pracowników, zatrudnianych w zakładzie KARO w Sątocznie. Mieszkańcy mają do dyspozycji trzy kondygnacje - na każdej znajduje się duża kuchnia, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt AGD. Komfortowe umeblowane pokoje oraz funkcjonalne łazienki i toalety mają zapewnić pracownikom należyty odpoczynek po pracy w firmie.

- Od pięciu lat zatrudniam obcokrajowców w firmie i od zawsze koszt ich zakwaterowania był po mojej stronie. Wcześniej byli oni rozdysponowani po lokalnych hotelach. Dla większego komfortu pracowników chciałem, aby wszyscy mogli zamieszkać razem, niedaleko firmy - tłumaczy Wojciech Megier.

Hotel pracowniczy "Sofija" rozpoczął swoją działalność w rozbudowanym i wyremontowanym budynku po byłej Szkole Podstawowej w Zapceniu, gdzie Wojciech Megier zaczynał swoją edukację. Przedsiębiorca, gdy usłyszał, że szkoła została wystawiona na sprzedaż, postanowił dać budynkowi drugiego życie.

- Obiekt kupiłem, odrestaurowałem, wyremontowałem, powiększyłem. W czasie budowy miałem zawahania czy nie łatwiej byłoby postawić nowy budynek od podstaw, ale efekt końcowy jest bardzo dobry i uważam, że stworzyliśmy ładne miejsce - kontynuuje właściciel firmy Karo.

Inwestycja rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Łączny koszt inwestycji to blisko 2 miliony złotych. W Hotelu może przebywać jednocześnie nawet 35 osób. Budynek jest już po wszystkich odbiorach. Zamieszkali w nim już pierwsi pracownicy z Białorusi, Ukrainy czy Uzbekistanu. Wnętrz budynku można podziwiać na filmie zaprezentowanym na kanale YouTube firmy Karo.

Firma KARO swoją siedzibę ma Sątocznie w gminie Lipnica. Firma istnieje od 1994 roku, obecnie zatrudnia ok. 160 osób. Od początku istnienia firmy zajmuje się produkcją szeroko pojętej galanterii ogrodowej - oferuje różnego rodzaju płoty lamelowe (proste, z łukiem, z kratką), płotki wbijane, pergole, podesty, rollbordery, donice, piaskownice i inne. Produkcja eksportowa stanowi 90% całej produkcji firmy.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JanuszJanusz

8 0

To ten co figurkę tam zakopał? 16:26, 08.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%