Zamknij
REKLAMA

NIEBIESKIE BUDKI chcieli przenieść do parku. ZERO zainteresowania

10:43, 25.05.2021 | M.W.
Skomentuj W tym miejscu, za płotem po lewej, miały powstać punkty handlowe
REKLAMA

Władze Bytowa podjęły rozmowy z przedsiębiorcami, którzy prowadzą swoje punkty handlowe w tzw. “niebieskich budkach”. Ich umowy dzierżawy z gminą są ważne do końca czerwca. Teren, gdzie usytuowane są teraz, został przygotowany do sprzedaży. Mówi się, że nabyciem działki zainteresowana jest firma McDonald's, ale oczywiście wszystko rozstrzygnie się po przetargu. 

- Zaproponowaliśmy tym handlowcom możliwość przejścia na inny teren, w podobnych warunkach, ale w ramach nowych pawilonów po przeciwnej stronie ulicy Domańskiego, wzdłuż parkingu - mówi wiceburmistrz Jacek Czapiewski. 

Z jego opowieści wynika, że podobno duża część handlowców była zainteresowana przeniesieniem swojej działalności na przeciwną stronę ulicy Domańskiego. Miałyby tam powstać nowe pawilony handlowe. Wiceburmistrz wyjaśnia, że nowe pawilony zostałyby postawione tuż za płotem, na terenie istniejącego tam parku. 

[ZT]3611[/ZT]

Po krótkim czasie okazało się, że najprawdopodobniej pomysł ten nie zostanie zrealizowany. 

- Odbyliśmy nawet 2 czy 3 spotkania robocze, przedstawiając propozycję w urzędzie. Poinformowaliśmy, że po stronie przedsiębiorców byłyby koszta, polegające na ustawieniu nowych pawilonów, a także obowiązek podłączenia mediów, czyli prądu, wody i kanalizacji. Co jakiś czas ktoś się wykruszał - opowiada wiceburmistrz Czapiewski. 

Rozmowy rozpoczęły się z 9 przedsiębiorcami, a gmina do handlu wskazywała 5 pawilonów. 7 maja mieli się opowiedzieć, jednak ostatecznie nikt się nie zgłosił.

Jednocześnie lokalny przedsiębiorca uruchamia wkrótce park handlowy z pomieszczeniami na wynajem. Będzie on mógł zastąpić popularne “niebieskie budki”. Wkrótce więcej na ten temat, a poniżej przykładowe wizualizacje tego miejsca. 

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

TeamCyferkaTeamCyferka

1 1

*%#)!& McDonald’s 15:55, 25.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bytów Bytów

0 0

&&&$MC Bogdan g$$$$$ 23:38, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%