Wyniki drużyn z powiatu bytowskiego (5-6 października) [RAPORT]

18:00, 08.10.2019 C.K
Skomentuj Fot. lipniczanka.pl Fot. lipniczanka.pl

W ostatni weekend spośród drużyn z powiatu bytowskiego, najlepszy występ bez wątpienia zanotował GTS Czarna Dąbrówka. Ponadto w Pucharze Polski awans do kolejnej rundy rozgrywek wywalczyła Lipniczanka Lipnica.

Myśliwiec Tuchomie

Choć nie zdarza się to często, zwłaszcza na poziomie klasy okręgowej, klasy A czy klasy B, w ostatni weekend drużyna Myśliwca zanotowała bezbramkowy remis, dzieląc się punktami z Bytovią II Bytów w ramach 9. kolejki rozgrywek na poziomie klasy okręgowej w grupie słupskiej. Wskutek tego, zespół z Tuchomia spadł o jedną pozycję w tabeli i aktualnie z dorobkiem 13 punktów plasuje się na 7. pozycji. W następnej kolejce Myśliwiec czeka trudne zadanie, bowiem uda się do Wyczech na pojedynek z trzecią obecnie drużyną ligowej stawki, tamtejszym Sokołem.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 9. kolejka: Myśliwiec Tuchomie vs. Bytovia II Bytów 0:0

Diament Trzebielino

W 6. i 7. kolejce rozgrywek na poziomie klasy B w grupie Słupsk I, ekipa Diamentu będzie miała przerwę, wynikającą z regulaminu. Piłkarze z Trzebielina wrócądo gry dopiero 19-20 października, kiedy to zagrają na własnym boisku z Victorią Słupsk.

GTS Czarna Dąbrówka / Kaszubia Studzienice

W 9. kolejce klasy okręgowej w grupie słupskiej doszło do małych derbów regionu, w których zespół z Czarnej Dąbrówki nie dał absolutnie żadnych szans przeciwnikom ze Studzienic. Wynik meczu został otwarty bardzo szybko, bowiem już w 4. minucie prowadzenie gospodarzom dał Mateusz Ostrowski, który, co ciekawe, w 73. minucie zobaczył czerwoną kartkę. Kolejne bramki padały już po przerwie - świetną skutecznością wykazał się Paweł Duszkiewicz, który skompletował hat-tricka, natomiast piątego gola dołożył Dominik Domaszk.

Dzięki temu zwycięstwo, GTS oderwał się od ostatniego miejsca w tabeli i aktualnie zajmuje 15., przedostatnią lokatę z sześcioma punktami na koncie. Kaszubia z kolei pozostaje na 10. lokacie z 10 oczkami na koncie. W następny weekend zespół z Czarnej Dąbrówki zmierzy się na wyjeździe z Bartonem Barcino, natomist ekipa ze Studzienic na własnym boisku podejmie Start Miastko.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 9. kolejka: GTS Czarna Dąbrówka vs. Kaszubia Studzienice 5:0 (Paweł Duszkiewicz x3, Mateusz Ostrowski, Dominik Domaszk)

Kaszubia II Studzienice

W poprzednim tygodniu drugi zespół Kaszubii rozgrywał dwa spotkania. Pierwsze z nich miało miejsce w ramach IV rundy Pucharu Polski, w którym zespół ze Studzienic grał u siebie z Lipniczanką Lipnica. Gospodarze po bramce Artura Dargasa w 32. minucie przez długi czas prowadzili, ale goście zdołali wyrównać w 89. minucie za sprawą Gracjana Kuika-Studzińskiego. W dogrywce skuteczniejsi okazali się przyjezdni, którzy za sprawą trafienia Tomasza Piechowskiego w 113. minucie awansowali do kolejnej rundy.

W rozgrywkach ligowych Kaszubia II dostała srogą lekcję futbolu. W ostatnią niedzielę przegrała na wyjeździe z Piastem II Człuchów aż 1:7, tracąc aż pięć goli zaledwie przed upływem pierwszej połowy i dwa następne po przerwie. Honorowe trafienie dla drużyny ze Studzienic było autorstwa Michała Jażdżewskiego, który wpisał się na listę strzelców w 43. minucie. Wysoka porażka spowodowała, że drugi zespół Kaszubii spadł na 9. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów. W następnej kolejce jego wyjazdowym rywalem będzie trzecia obecnie w stawce ekipa Granitu Koczała.

Puchar Polski, 4. runda: Kaszubia II Studzienice vs. Lipniczanka Lipnica 1:2 (Artur Dargas)
Klasa B, grupa Słupsk II, 6. kolejka: Piast II Człuchów vs. Kaszubia II Studzienice 7:1 (Michał Jażdżewski)

[ZT]1569[/ZT]

Lipniczanka Lipnica

Wspominane wyżej zwycięstwo Lipniczanki w pucharowym pojedynku z Kaszubią II Studzienice rzecz jasna pozwoliło jej awansować do kolejnej rundy rozgrywek. W losowaniu, które odbyło się 3 października w siedzibie Podokręgu Słupsk wyszło, że zespół z Lipnicy w 5. rundzie Pucharu Polski zagra na wyjeździe ze Słubią Kobylnica. Pojedynek ten odbędzie się 16 października o godzinie 15:00.

W rozgrywkach ligowych Lipniczanka nie mogła powielić radości sprzed kilku dni i cieszyć się ze zwycięstwa. W ostatnią niedzielę zespół mierzył się u siebie z liderem, Kaszubią Kościerzyna, która okazała się zbyt mocna, wygrywając 2:0. Taki stan rzeczy spowodował, że sytuacja piłkarzy z Lipnicy się nie zmieniła - z dorobkiem trzech punktów wciąż zamykają ligową tabelę. W przyszły weekend o poprawę będzie bardzo trudno, bowiem Lipniczanka uda się na boisko wicelidera, czyli GKS-u Przodkowo.

Puchar Polski, 4. runda: Kaszubia II Studzienice vs. Lipniczanka Lipnica 1:2 (Gracja Kuik-Studziński, Tomasz Piechowski)
IV liga, grupa pomorska, 10. kolejka: Lipniczanka Lipnica vs. Kaszubia Kościerzyna 0:2

GKS Kołczygłowy

Piłkarze GKS-u skutecznie obronili fotel lidera w tabeli klasy B w grupie Słupsk II, pokonując w niedzielę Uranię Udorpie 2:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25. minucie dzięki trafieniu Dawida Wnuka-Lipińskiego. Goście po dziewięciu minutach odpowiedzieli, ale ostatnie słowo należało do piłkarzy z Kołczygłów, którzy w 79. minucie za sprawą Ireneusza Wirkusa zapewnili sobie zwycięstwo. Po sześciu kolejkach GKS z dorobkiem 16 punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, zaś za tydzień czeka go wyjazdowy pojedynek z WKS-em Nożyno.

Klasa B, grupa Słupsk II, 6. kolejka: GKS Kołczygłowy vs. Urania Udorpie 2:1 (Dawid Wnuk-Lipiński, Ireneusz Wirkus)

Zawisza Borzytuchom

Piłkarze Zawiszy przed ostatnim weekendem notowali serię czterech kolejnych meczów bez zwycięstwa i w ostatnią niedzielę ta niekorzystna passa została przedłużona. Stało się tak po porażce 1:4 z Jantarią Pobłocie. Gospodarze już w 15. minucie zdołali odpowiedzieć na straconego gola dwie minuty wcześniej, ale po kolejnych 180 sekundach ponownie przegrywali. Dwie kluczowe dla losów tego spotkania bramki padły w ostatnim kwadransie. Po porażce zespół z Borzytuchomia osunął się na jedną pozycję i aktualnie z 10 punktami plasuje się na 9. miejscu. Za tydzień Zawisza uda się do Bytowa na pojedynek z Bytovią II.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 9. kolejka: Zawisza Borzytuchom vs. Jantaria Pobłocie 1:4 (Łukasz Hinc)