Zamknij
REKLAMA

Modernizacja boiska Myśliwca Tuchomie. Klub cierpiał, ale wykorzystał przerwę od gry

15:05, 07.05.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Drużyna Myśliwca Tuchomie, podobnie jak wiele innych drużyn z powiatu powoli wraca do życia. Zawodnicy rozpoczęli już treningi, ale przerwa, jaką mieli od sportu w wyniku koronawirusa odcisnęła na wszystkich bardzo duże piętno.

Runda jesienna w wykonaniu Myśliwca Tuchomie na poziomie klasy okręgowej w grupie słupskiej była udana. Drużyna zakończyła ubiegły rok na piątym miejscu w tabeli, tracąc do trzeciego Sokoła Wyczechy zaledwie jeden punkt. Ambicje względem rundy wiosennej szybko zostały uziemione, rzecz jasna za sprawą pandemii koronawirusa. Jak w przypadku wielu innych klubów na tym szczeblu rozgrywkowym, panująca sytuacja spowodowała mnóstwo zmian.

To był dla nas bardzo trudny czas. O ile na początku udawało się realizować założenia i zajęcia indywidualne, z biegiem czasu wszystko się rozmyło. Bardzo mocno pracowaliśmy w styczniu, lutym i na początku marca, a na cztery dni przed inauguracją ligi okazało się, że nie zagramy. Opadło ciśnienie i prawda jest taka, że z tej formy, co wypracowaliśmy, dzisiaj nie pozostało już nic - mówi trener Myśliwca, Tomasz Gruba.

Decyzja co do powrotu do gry na poziomie klasy okręgowej powinna zapaść niebawem. Na ten moment jednak trener drużyny z Tuchomia uważa, że rozgrywki w obecnym sezonie nie zostaną dokończone.

Mamy świadomość, że druga część sezonu 2019/2020 już się nie rozpocznie, bo nie jest to realne w obecnej sytuacji. Szkoda tylko, że tak długo trzyma się kluby w niepewności, to niczemu nie sprzyja - mówi trener.

Przerwę od rozgrywek ligowych i treningów klub z Tuchomia przeznaczyła na prace modernizacyjne na płycie głównego boiska oraz boisku treningowym. Wykonano sporo prac - wertykulację, napowietrzanie, piaskowanie, dosiewanie traw i nawozów. Efekty są bardzo dobre, choć nie wiadomo, kiedy piłkarze będą mogli z nich korzystać.

Wczoraj zawodnicy Myśliwca rozpoczęli treningi, rzecz jasna z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

We wtorek wróciliśmy do zajęć w mniejszych grupach. Zawodnicy będą trenowali obecnie na orliku w Tuchomiu, w 6-osobowych składach plus trener. Będzie rzecz jasna podział na grupy, odstępy między kolejnymi grupami, aby wszystkie nakazy odgórne zostały zachowane. Szkoła wyposażyła orlik w automaty do dezynfekcji, a ponadto dwa razy dziennie pracownik szkoły będzie dezynfekował powierzchnię orlika specjalnie zakupioną do tego celu maszyną. Mocno tęskniliśmy za treningami i teraz nasze zajęcia będą raczej przybierały formę rekreacyjną. Skupimy się na czuciu piłki i małych grach, w które będziemy wplatać poprawę wydolności i szybkości - tłumaczy Tomasz Gruba.

Drużyna Myśliwca Tuchomie w pierwszym okresie będzie trenowała dwa razy w tygodniu. Natężenie stopniowo będzie zwiększane. Od przyszłego tygodnia planowany jest powrót do zajęć zawodników z akademii, na które czeka blisko 80 zawodników.

[ZT]2222[/ZT]

[ALERT]1588856778723[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz