Zamknij
REKLAMA

ORLEN Lang Team Race już jutro! Miasto gotowe na przyjęcie kolarzy

11:23, 24.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się wielki finał ORLEN Lang Team Race, czyli kolarskiego wyścigu dla amatorów! Już jutro kolarze oraz kolarki będą mieli szansę sprawdzić się w Bytowie. Startujący mogą liczyć na starannie dobrane trasy, scenografię z Tour de Pologne i atmosferę, która pozwala poczuć się jak zawodowiec.

Na uczestników czekają dwie trasy – Mini, która liczy 29 kilometrów i Maxi, czyli 93 kilometry do pokonania. Wyścig w Bytowie odbędzie się w sobotę, 25 września, a biuro wyścigu będzie czynne także dzień wcześniej.

– Działania organizacyjne rozpoczęły się wiosną tego roku i dziś możemy stwierdzić, że jesteśmy gotowi do przeprowadzenia zawodów – informuje Ryszard Sylka, Burmistrz Bytowa. – W przygotowaniach oczywiście największym wyzwaniem jest zabezpieczenie tras. Kilkuletnie doświadczenie jednak sprzyja, a także pomoc ze strony samorządów, przez teren których przebiegają trasy wyścigu sprawiają, że wszystko jest gotowe na przyjęcie kolarzy  – dodaje burmistrz Sylka.

Bytów jest miastem o bogatej kolarskiej historii, ale i współcześnie coraz aktywniej pokazuje się na tym polu. ORLEN Lang Team Race jest doskonałą okazją, by w mieszkańcach Bytowa i okolic oraz gościach z innych stron kraju rozpalić miłość do kolarstwa.

- Kolarstwo jest tą formą aktywności, która obok pływania, chodzenia i piłki nożnej cieszy się największym zainteresowaniem. Stąd przywiązujemy bardzo dużą wagę do budowy ścieżek i ciągów pieszo-rowerowych. Również finansowo wspieramy sport młodzieżowy, który prowadzony jest przez nasze kluby sportowe Baszę Bytów i Bytovię Bytów – podkreśla Ryszard Sylka.

Jak dodaje burmistrz, na starcie, jak co roku spodziewamy się byłych mistrzów, zwycięzców znaczących tourów. Atrakcją zapewne będzie też dostępność krótszego dystansu, który umożliwi start osobom o słabszej kondycji sportowej. 

Biuro zawodów będzie czynne już dzisiaj od 17:00 do 19:00, a w jutro będzie funkcjonowało ono od 8:00 do 10:30. Ustawienie w sektorach zaplanowane jest na 10:30, a sam wyścig zostanie rozegrany w godzinach 11:00 - 15:30. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

FqrwFqrw

1 0

Kto to wymyślił??!!!...cały powiat w sobotę zablokowany!! Gratulacje!!! Zamiast to zrobić w niedzielę to najlepiej w sobotę kiedy wszyscy mają normalny dzień pracy i załatwiają swoje sprawy na które nie ma czasu w tygodniu. Brawo !!! 11:58, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%