III Runda Regionalnego Pucharu Polski. Hat-trick Artura Wojacha!

02:18, 30.09.2021 P.K Aktualizacja: 02:21, 30.09.2021
Skomentuj

Czarne Wilki nie zwalniają tempa. Wczoraj odbyła się kolejna runda Regionalnego Pucharu Polski. Tym razem podopieczni Karola Szymleka zmierzyli się na wyjeździe z rezerwami Gryfa Słupsk. Bytowscy piłkarze nie dali szans rywalom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Czarnych Wilków. Na szczególne brawa zasługuje Artur Wojacha, który podczas meczu zaliczył hat-trick.

Nasi środowi rywale na co dzień swoje spotkania ligowe rozgrywają w słupskiej klasie okręgowej. Po 8. kolejkach trwającego sezonu zajmują 9. pozycję z 12 oczkami na swoim koncie. Czarne Wilki nie zamierzały jednak lekceważyć rywala - piłka bywa przewrotna i czasem nawet faworytowi może się powinąć noga.

- Cieszę się, że zdrowie dopisuje, a bramki są motywacją do dalszej pracy - powiedział po meczu strzelec hat-tricka, Artur Wojach.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:30. Bytovia Bytów na prowadzenie wyszła już w 19. minucie meczu - podanie Patryka Wolskiego na bramkę zamienił wówczas Maciej Błaszkowski! Radość z bramki nie trwała jednak długo, gdyż zaledwie 7 minut później gospodarze wyrównali wynik na 1:1.

Nim arbiter ogłosił koniec pierwszej połowy, Bytovia Bytów zdobyła jeszcze dwie bramki - obie zostały zdobyte przez Artura Wojacha. Piłkarz najpierw strzelił rywalom bramkę z połowy boiska, a następnie z rzutu wolnego. Ostatnią bramkę Wojach zdobył w 70. minucie podczas rzutu karnego.

- Czarne Wilki są w gazie. Po awansie do III rundy Pucharu Polski nie przegrali żadnego spotkania, wygrywając z Aniołami 2:1 oraz z MKS Władysławowo 4:3, a w ostatniej kolejce remisując 4:4 z liderem ligi – Gedanią Gdańsk. Cenny punkt był wywalczony po heroicznej walce i niesamowitym widowisku - przypominają przedstawiciele klubu.

Następne spotkanie ligowe Czarne Wilki rozegrają w najbliższą sobotę - 2 października. Piłkarze podejmą wówczas u siebie zespół Gryf Wejherowo.