Zamknij
REKLAMA

Powrót do przedszkoli nie wcześniej, niż 11 maja

12:29, 03.05.2020 | C.K
Skomentuj Fot. Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Nasza codzienność w obecnych czasach wygląda zupełnie inaczej, niż chociażby w ubiegłym roku. Wszechobecnym restrykcjom zostały poddane między innymi przedszkola. Powrót dzieci do tych placówek powinien nastąpić w przeciągu najbliższych dni.

W ubiegłym tygodniu rząd zezwolił organom prowadzącym przedszkola na ich otwarcie od 6 maja pod warunkiem zachowania wielu reżimów sanitarno-epidemiologicznych. To znacznie wcześniej, niż poprzednio zapowiadano. Nie zostały jednak doprecyzowane, ani przez Ministerstwo Zdrowia, ani przez Głównego Inspektora Sanitarnego warunki i procedury jakie należy spełnić udostępniając placówki dzieciom.

Wszystkie te aspekty należą do odpowiedzialności organów prowadzących i dyrektorów placówek przedszkolnych. Jedyne, co zostało zawarte w odgórnych wymogach to reżimy, które muszą być skrupulatnie przestrzegane w każdym obiekcie przedszkolnym.

Podjąłem decyzję, że placówki gminne (Przedszkola nr 1 i 2) zostaną otwarte nie wcześniej niż 11 maja, a nadchodzący tydzień będzie wykorzystany na dostosowanie placówek oraz opracowanie procedur stosownie dla poszczególnych grup tzn. dzieci, rodziców i opiekunów - informuje starosta bytowski, Leszek Waszkiewicz.

Najbliższe dni będą zatem momentem, w którym we wszystkich przedszkolach będą wykonywane niezbędne działania w celu zachowania jak największej ostrożności wobec dzieci i innych osób.

[ALERT]1588501776452[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

bytowianinbytowianin

1 0

Poprawcie proszę treść artykułu. Starosta Bytowski nie mógł podjąć decyzji o otwarciu przedszkoli, bo one mu w żadnej mierze nie podlegają!! To kompetencja gmin, czyli w przypadku Bytowa Burmistrza! 20:48, 12.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA