W tym roku miasto Bytów obchodzi swoje 674. urodziny. Z tej okazji Burmistrz Bytowa zaprasza do udziału w pieszych wycieczkach krajoznawczych z przewodnikiem.
W dniach 10-12 lipca będzie można odkryć trzy spośród ośmiu ścieżek przyrodniczych wyznaczonych na terenie gminy Bytów. W piątek oraz sobotę spacery rozpoczną się przy Punkcie Informacji Turystycznej nad jeziorem Wiejskim w Rekowie. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego przejazdu z Bytowa do Rekowa i z powrotem. Wyjazd autokaru o godz. 10:30 z parkingu przy ul. Wolności.
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Należy zapoznać się z regulaminem uczestnictwa. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 59 821 55 61 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Bytowie.
W piątek, 10 lipca o godz. 11:00 uczestnicy spotkają się przy Punkcie Informacji Turystycznej w Rekowie i ruszą trasą „Wśród leśnych jezior i bagien”, by zobaczyć "Torfowiska z bliska z przewodnikiem Jarosławem Czarneckim". Podczas ok. 9km wędrówki zobaczą:
W sobotę, 11 lipca o godz. 11:00 uczestnicy spotkają się ponownie przy Punkcie Informacji Turystycznej w Rekowie i podążą trasą ścieżki „Atrakcje przyrodnicze okolic Rekowa”, by zdobyć Górę Siemierzycką z przewodnikiem Krzysztofem Połczyńskim. Przebieg trasy:
Planowany powrót do Bytowa ok. godz. 15:00.
Ostatniego dnia, w niedzielę, 12 lipca o godz. 11:00 uczestnicy spotkają się na pierwszym miejscu postojowym na lobeliowej ścieżce pieszo-rowerowej (ul. Różana). Stamtąd wyruszą szlakiem lobeliowym z przewodnikiem Adamem Mohrem. Podczas wycieczki krajoznawczej będą podziwiać jeziora lobeliowe: Głęboczko, Stary Staw i Jeleń.
Każdego dnia przewidziano poczęstunek na trasie oraz konkursy.
::addons{"type":"alert"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Edukacja zdrowotna! Paweł Biernacki OCENIA!
I co, będziecie wbijać w głowy dzieciakom, że istnieje kilkadziesiąt płci?
Anioł
02:42, 2026-04-11
POLICJA ustaliła, kto rozpylił gaz w internacie
Może następny psychiczny? Teraz nie wstyd być wariatem od przedszkola i co któryś ma rzekome rozpoznania ADHD czy inne aspergery. Co sie zatem stało? Jak może przetrwać gatunek , w którym nienormalność staje się normą? I jeszcze ta rzekoma nienormalnosc ma zwalniać z odpowiedzialności za złe czyny ....
Masakra
00:56, 2026-04-11
POLICJA ustaliła, kto rozpylił gaz w internacie
Ten co wymyślił wychowanie bezstresowe czyli brak wychowania małolatów powinien smażyć się za ten pomysł w piekle.
Szok
00:37, 2026-04-11
POLICJA ustaliła, kto rozpylił gaz w internacie
Kiedyś taki internat ogólniaka to było coś, a wychowawcy byli szanowani. Zresztą miejsce było tam w zasadzie wyłącznie dla młodzieży z LO, która była na dość wysokim poziomie. Przewnieniem było wrócić po 21 , można było nawet że szkoły wylecieć. Aktualnie z tego co słyszę urządzono tam zbieraninę młodzieży różnego sortu. I kończy się jak się kończy, zresztą współczuję wychowawcom, bo dziś ataki nie tylko słowne są powszechne , dziś gaz jutro nóż. Naprawdę współczuję , do czego ten świat zmierza strach myśleć
Wszystko dziadzieje
00:32, 2026-04-11