Zamknij
REKLAMA

Strażacy wzięli udział w szkoleniu z ratownictwa technicznego

Patryk Knapczyk Patryk Knapczyk 18.16, 07.12.2022 .
Skomentuj fot. OSP Lipnica
REKLAMA

W miniony weekend w Prądzonie strażacy z jednostek OSP Prądzona, Tuchomie i Lipnica wzięli udział w warsztatach z zakresu ratownictwa technicznego. Po części praktycznej druhowie udali się na poczęstunek. Następnie po posiłku regeneracyjnym na Sali Wiejskiej w Prądzonie odbyły się ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

Zajęcia praktyczne poprowadzili druhowie z Komendy Powiatowej PSP Bytów - Mariusz Maliszewski oraz mł. kpt. Adrian Ginter, którzy związani są także z OSP w Lipnicy. Druhowie zaprezentowali techniki cięcia pojazdu. Podczas warsztatów z pierwszej pomocy skupiono się natomiast na resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

- W trakcie trwania warsztatów nasz naczelnik dh Tomasz Brzezinski przeprowadził szkolenie dla najmłodszych druhów naszych jednostek. Adepci sztuki pożarniczej poznali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz opatrywania zranień. Spotkanie przy wspólnych ćwiczeniach było wspaniałą okazją do zacieśnienia współpracy między naszymi jednostkami - komentują przedstawiciele OSP Lipnica.

To nie pierwsze wspólne ćwiczenia jednostek. W 2021 roku strażacy OSP Prądzona uczestniczyli w podobnych warsztatach na terenie remizy w Lipnicy, natomiast strażacy z jednostki OSP Lipnica, uczestniczyli w warsztatach z przetłaczania i przepompowania wody na duże odległości zorganizowane przez Ognisty - Ratownictwo z pasją przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Tuchomiu.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Dama kierDama kier

2 0

To w Lipnicy nie tylko Wojtuś vel Karo działa, wow 😂 czy może na koniec zaśpiewał?🤦 19:12, 07.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%