Zamknij
REKLAMA

Patrole rowerowe i wodne w trakcie wakacji

11:03, 02.07.2020 | C.K
Skomentuj Fot. KPP Bytów
REKLAMA

Wakacje to okres wytężonej pracy mundurowych. Aby zapewnić mieszkańcom naszego powiatu oraz turystom bezpieczeństwo na ulicach Bytowa pojawił się patrol rowerowy. Mundurowi na rowerach dotrą tam, gdzie nie wjedzie radiowóz, a patrol pieszy pojawi się później. Policjanci z ogniwa wodnego zadbają o bezpieczny wypoczynek nad jeziorami w naszym powiecie.

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi na ulicach Bytowa pojawił się patrol rowerowy. Mundurowi na rowerach dotrą tam, gdzie nie wjedzie radiowóz, a patrol pieszy pojawi się później. W trakcie służby policjanci zwrócą uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych, zarówno przez pieszych jak i właścicieli jednośladów, a także samochodów. Oprócz parków swoim nadzorem obejmują centrum miasta, okolice zamku, a także miejsca wyłączone z ruchu. Podczas służby zweryfikują także zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przede wszystkim policjanci na rowerach patrolować będą Lobeliową Ścieżkę Rowerową, gdzie zadbają o bezpieczeństwo osób korzystających z tego chętnie uczęszczanego traktu. W tym miejscu są już pierwsze kontrole i mandaty. Jak się okazuje przepisy zakazujące wjazdu na tą drogę naruszają przede wszystkim kierujący motocyklami i motorowerami. Policjanci będą zwracać uwagę na wykroczenia porządkowe, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych oraz zapobiegać niszczeniu mienia.

Patrole policyjne pojawią się również na jeziorach. Mundurowi z ogniwa wodnego będą kontrolować najchętniej odwiedzane wody w naszym powiecie m.in. jeziora Jasień, Jeleń, Bobięcińskie czy te znajdujące się w Soszycy i Studzienicach. Policjanci sprawdzą czy odpoczywający m.in. prawidłowo korzystają ze sprzętu wodnego, a przede wszystkim, czy są trzeźwi. Bardzo częstym powodem utonięć, w tym też w naszym powiecie, jest właśnie alkohol. Mundurowi sprawdzą także czy wędkarze łowią ryby zgodnie z przepisami oraz będą zapobiegać kłusownictwu.

[ZT]2433[/ZT]

[ALERT]1593680661016[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA