Zamknij
REKLAMA

Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na lód

14:03, 11.01.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Pokryte lodem lub śniegiem jezioro przyciąga wiele osób w jego rejony. Pamiętajmy, że wchodzenie na zamarznięty akwen jest bardzo niebezpieczne. Lód ulega ciągłym zmianom i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Bytowscy mundurowi apelują do mieszkańców, aby unikali wchodzenia na lód.

Niskie temperatury sprawiły, że wszelakie zbiorniki wodne zamarzają. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców bytowscy policjanci regularnie kontrolują teren jezior sprawdzając czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych oraz dorośli, którzy spędzają czas wolny np. wędkując.

Pamiętajmy, że gdy przy brzegu lód wydaje się gruby, to kilka kroków dalej może być już bardzo kruchy i cienki. Dobrze wyglądający lód w rzeczywistości może być zbyt słaby aby utrzymać ciężar człowieka. Zachowajmy ostrożność podczas wchodzenia na wszelkiego rodzaju pomosty lub kładki. Mogą być one oblodzone lub mokre. Łatwo na takiej nawierzchni poślizgnąć się i także wpaść do wody. Grube, ciężkie, zimowe ubrania błyskawicznie nasiąkną wodą i utrudnią nam poruszanie się.

- Unikajmy połowu ryb na zamarzniętych jeziorach szczególnie gdy temperatury jedynie oscylują w pobliżu zera lub niewiele poniżej. Przerębel do połowu dodatkowo narusza pokrywę lodu, która nie jest wytrzymała. Pomyślmy o swoim bezpieczeństwie, a wybierając się na spacer w pobliżu zamarzniętego akwenu zostawmy komuś informacje o miejscu, w które idziemy - apeluje sierż. Dawid Łaszcz, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Jeśli zauważymy, że ktoś uległ wypadkowi, lub jest się w sytuacji zagrażającej jego życiu, a znajduje się na lodzie lub w wodzie, natychmiast wezwijmy pomoc. Udzielenie pomocy w takich wypadkach jest bardzo trudne i niebezpieczne, dlatego natychmiast należy powiadomić służby ratunkowe.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WowWow

0 1

Dawny "dziennikarz🤣😭" pełniącym obowiązki rzecznika??? Tak doświadczony policjant??? 🤠😥 Cóż za czasy 20:09, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA