Zamknij

Pranie dla szpitala

14:16, 20.12.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:17, 20.12.2021

Odzież szpitalna codziennie poddawana jest wielu próbom. Podczas opieki nad pacjentami zdarzyć się może wiele nieprzewidzianych sytuacji, które będą skutkowały jej poważnym zabrudzeniem. Jednak spotykając personel medyczny, zauważymy, że fartuchy są zawsze nieskazitelnie białe. Jak to się dzieje, że ubrania ochronne są tak czyste?

Codzienne problemy odzieży szpitalnej

Każdego dnia odzież ochronna pielęgniarek i lekarzy narażona jest na kontakt z zabrudzeniami pochodzenia biologicznego. Nawet drobne zabiegi medyczne mogą skutkować zaplamieniem preparatami leczniczymi, krwią lub innymi, organicznymi wydzielinami. Tego typu zabrudzenia są bardzo trudne do usunięcia. Personel medyczny w Polsce od lat cierpi zaś na chroniczny brak czasu, więc nie ma mowy o wygospodarowaniu go choć odrobiny na szybkie zapieranie najtrudniejszych do sprania plam. W związku z tym np. do pralni w Wodzisławiu Śląskim trafia odzież medyczna, która wymaga gruntownego oczyszczania.

Jak pierze odzież szpitalną pralnia w Rybniku?

Pralnia przemysłowa nie ma przed sobą łatwego zadania, jednak jego wykonanie ułatwiają profesjonalne sprzęty do prania. Nie da się również przecenić wartości odpowiednio dobranych chemikaliów piorących, których precyzyjnie dostosowana dawka sprawi, że ubrania będą czyste oraz zachowają swoje właściwości sprężyste i wytrzymałościowe. Tak potraktowane zostaną zarówno cienkie stroje codzienne lekarzy oraz pielęgniarek, jak i wodoodporne uniformy ratowników medycznych. Pranie tych ostatnich jest dodatkowo skomplikowane ze względu na potrzebę zachowania właściwości nieprzemakalnych oraz znaków odblaskowych. Jednak doświadczenie pracowników pralni w Raciborzu oraz precyzja urządzeń pralniczych będą sprzymierzeńcem w usuwaniu plam.

Plamy to nie wszystko

Jednak odplamianie nie jest jedyną kwestią w oczyszczaniu odzieży szpitalnej. Ze względu na kontakt z różnymi zabrudzeniami pochodzenia biologicznego potrzebują one również środków piorących o charakterze antybakteryjnym. Jest to niezbędne, by pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów, których ilość w warunkach szpitalnych jest o wiele wyższa niż w okolicznościach domowych. Odzież musi zaś trafić z powrotem do szpitala absolutnie sterylna, by mogła dalej służyć pracownikom ochrony zdrowia. Konieczne jest więc podjęcie działań, mających na celu dezynfekcję uniformów.

Pralnia przemysłowa najlepszym rozwiązaniem dla szpitali

Z wymienionych powyżej względów oddelegowanie zadań pralniczych w szpitalu do zewnętrznej pralni przemysłowej jest o wiele korzystniejsze niż samodzielne próby prania ubrań przez placówkę medyczną. Profesjonalne przedsiębiorstwo zajmie się odzieżą medyczną, sprawiając, że będzie czysta w krótkim czasie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%