Sezon burzowy w Polsce osiągnął swoje apogeum, a wraz z nim pojawiły się liczne pytania dotyczące bezpieczeństwa podczas tych gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Jednym z częściej poruszanych tematów jest kwestia ładowania telefonów w trakcie burzy. Co na ten temat mówią eksperci?
Podczas burzy niezwykle ważne jest unikanie miejsc, które mogą stanowić zagrożenie. Drzewa, słupy energetyczne oraz lekkie konstrukcje, takie jak przystanki autobusowe, mogą być niebezpieczne w czasie nawałnicy.
Najbezpieczniejszym miejscem na przeczekanie burzy jest solidny budynek. Takie zalecenia podaje bryg. Marcin Betlej z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dostarcza szczegółowych instrukcji dotyczących postępowania podczas burzy.
Ważne jest zamknięcie drzwi i okien oraz zabezpieczenie wszystkich luźnych przedmiotów znajdujących się na zewnątrz, takich jak krzesła, parasole ogrodowe czy doniczki na balkonach.
Te środki ostrożności pomagają zminimalizować ryzyko uszkodzeń oraz wypadków.
Ładowanie telefonu podczas burzy może wydawać się niewinną czynnością, jednak niesie ze sobą poważne ryzyko. Podczas burzy zaleca się odłączenie wszystkich urządzeń elektrycznych i elektronicznych od sieci, w tym sprzętu RTV, komputerów, suszarek do włosów, mikserów oraz ładowarek do telefonów.
Uderzenie pioruna w sieć elektroenergetyczną może spowodować przepięcie, które z kolei może prowadzić do uszkodzenia sprzętu lub nawet porażenia prądem.
Jeśli podczas burzy zauważymy iskrzenie w instalacji elektrycznej, popalone przewody lub wyczujemy zapach spalenizny, powinniśmy natychmiast wyłączyć prąd i gaz oraz wezwać odpowiednie służby.
W takich przypadkach należy skontaktować się z pogotowiem energetycznym pod numerem 991 lub pogotowiem gazowym pod numerem 992.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I znowu Klasa! 🤣
Obserwator
01:11, 2026-06-22
Niebezpiecznie na drogach. Samochód w rowie
Po dziszejszej ulewie widać ja są ulice wypofilowane w bytowie na Leborskie ci co to projektowali chyba nawet czworki nie ukończyli na Styp Rekowskiego
orzel
20:51, 2026-06-21
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Dokładnie
Ala
19:13, 2026-06-21
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Dlatego urzędnicy powinni odpowiadać z własnej kieszeni za takie przekręty
Jagoda
18:51, 2026-06-21