Na "czarną listę" Komisji Nadzoru Finansowego trafiła kolejna firma inwestycyjna. Urzędnicy skierowali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej.
Komisja Nadzoru Finansowego to organ sprawujący nadzór nad instytucjami. Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Celem listy jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.
KNF w ostatnich dniach wydało ostrzeżenie na temat zagranicznej platformy, która umożliwia spekulowanie na rynkach finansowych. Chodzi o Margin Elite.
- Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Margin Elite (platforma inwestycyjna - marginelite.com) - czytamy w komunikacie KNF.
Jak donosi Money.pl, Margin Elite poprzez swoją stronę internetową "umożliwia swego rodzaju zakłady na wzrost lub spadek wartości akcji i innych aktywów finansowych". W ten sposób można sporo zyskać, ale także stracić.
Wobec tego podmiotu KNF skierowała do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
DUBLET. Chwarzyński nie żartuje, aż dwa żłobki buduje
Brawo To się nazywa rozmach
Wojtek
21:39, 2025-09-17
Prestiżowa funkcja dla dyrektora Wiczkowskiego
Żenada. Brakuje słów co się dzieje. Pisiory dali przykład jak promować kombinatorów i obecna władza kontynuuje. Ciekawe z jakich doświadczeń skorzystają ? My lokalnie wiemy na co stać tego gościa. Chyba osiągnęliśmy dno i czas znikać daleko stąd 👎
Anonimo
19:43, 2025-09-17
Jechał bez tablic i OC, ale za to z... ZAKAZEM!
Zawsze ale to zawsze mówię i mówić będę i to do znudzenia mówić będę, piłeś proszę, błagam nie jedź zamów taxi, wyrusz parę minut wcześniej, spiesz się powoli a zdążysz powtarzam zdążysz do celu bezpiecznie ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Olek kapusta
15:31, 2025-09-17
RIPOSTA nauki jazdy. Przepisów NIE ZŁAMAŁEM!
Akurat przy Kauflandzie są wytyczone linie stopu z bocznych wjazdów .
Kaszub
11:57, 2025-09-17